- Advertisement -

TAG

Eurovision

Bëri shqiponjën në Eurovision, mediat serbe “shpërthyen” ndaj Anxhelës, reagon Ardit Gjebrea i revoltuar

Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision, Anxhela Peristeri në njërën performancë të saj në skenë  bëri shqiponjën dy krenare me duar dhe nxiti reagime nga...

Shumë i dolën kundër pas fitores në “Festivalin e Këngës”, reagon për herë të parë Anxhela Peristeri

Anxhela Peristeri u shpall fituese e “Festivalit të 59-të të Këngës”. Artistja do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision” me këngën “Karma”. Pas fitores së Anxhelës...

Eurovision-i/ Arilena nxjerr variantin anglisht të këngës “Shaj” (film)

Është publikuar në versionin me tekst kënga e ripërpunuar "Shaj" e Arilena Arës, me të cilën fitoi Festivalin e Këngës në RTSH. “Fall from the...

Zvicra mund të përfaqësohet në “Eurovision” nga një shqiptar (film)

Më datën 4 të muajit mars, Zvicra do të shpallë fituesin e festivalit që do të përfaqësojë vendin në “Eurovision”. Emri më i lakuar për...

Jonida Maliqi do performojë sonte në Eurovision

Këngëtarja Jonida Maliqi do performojë sot në shqip këngën "Ktheju Tokës" sonte në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64-rt të Eurovision, i cili...

Eleni Foureira do të performoj në finalen e “Eurovision-it”

Eleni Foureira do të ngjitet sërish këtë vit në skenën e "Eurovision", jo si konkurrente, por si e ftuar speciale. Përmes rrjeteve social, këngëtarja me...

Shumë pranë finales së Eurovision 2019/ Maliqi me “Ktheju tokës” e dyta në renditje

Këngëtarja Jonida Maliqi është renditur e dyta për perfomancën e natës së mbrëmshme në Amsterdam, koncert ku performuan 28 shtete për të treguar këngët...

Kënga që triumfoi në “Eurovision”, e vjedhur? Shqiptarja Eleni Foureira mund të jetë fituesja

Disa javë pasi "Eurovision" ka përfunduar, këngëtarja shqiptare Eleni Fouriera mund të shpallet fituese kjo pasi autorët e këngës fituese të Eurovisionit “Toy”, të...

Ermal Meta në Tiranë: Nga tre shqiptarë që ishim në Eurovision Eugenti këndoi më mirë, më erdhi turp që Italia s’dha 12 pikë

Pak orë para koncertit që Emal Meta do të mbajë në Sheshin Skënderbej ka marrë pjesë në një bashkëbisedim me të rinjtë në Tiranë. Duke iu...

Keni pyetur ndonjëherë se përse Izraeli dhe Australia marrin pjesë në Eurovision? Ja përgjigjia

Prej tre vitesh Australia ka marrë pjesë në Eurovision dhe shumë pak njerëz janë krejtësisht të qartë se përse ka ndodhur kjo. Edhe pse...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -