- Advertisement -

TAG

esiona konomi

Patronazhistët e PS, OSBE-ODIHR për ABC: Shqetësim i madh, kërcënon demokracinë

OSBE-ODIHR dënojnë rrjedhjen e informacioneve të qytetarëve, referuar databaze-s së PS-së për patronazhistët. Në paraqitjen e raportit paraprak për zgjedhjet e 25 Prillit, gazetarja...

KQZ nuk përjashtoi Doshin, Yuri Kim: Nuk është i pafajshëm, prokurorët të bëjnë detyrën (film)

KQZ nuk e përjashtoi Tom Doshin nga kandidimi për zgjedhjet e 25 prillit, pavarësisht thirrjeve të SHBA-së. Ilirjan Celibashi “topin” ia kaloi prokurorisë për...

Musa Ulqini refuzon vendin që Rama i dha në listë

Musa Ulqini nuk do të rikandidojë në zgjedhjet e 25 prillit për deputet në listat e Partisë Socialiste. Gazetarja Esiona Konomi raporton për ABC...

Është kundër Bashës, thotë që është dhe kundër Ramës/ Jozefina Topalli i vërsulet dhe gazetares, e cila e sfidon në mënyrë krejt të veçantë...

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, të ftuara në emisionin Log me Endri Xhafon janë përplasur në...

Basha: Trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me platformën anti-mafia (film)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u zotua edhe njëherë këtë mbrëmje se trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me qeverisjen e...

“Gropat e dekriminalizimit”, Rama dërgon Beqajn drejtues politik në Shkodër, Dako jashtë loje në Durrës (film)

Nga Esiona Konomi Në prag të zgjedhjeve, dhe nën presionin e kohës që nuk pret, kryesocialisti Edi Rama ka vendosur t’i japë fund situatës së vështirë...

Opozita false, zbulohen 10 deputetët “kampionë” të besnikërisë ndaj Edi Ramës (film)

Nga Esiona Konomi Kur Partia Demokratike dhe LSI-ja dogjën mandatet, në Kuvend ngelën bosh 58 ulëse opozitare. Me kalimin e javëve, 40 kandidatë të këtyre...

Braktisja një muaj pas tërmetit/ Thumana qytezë fantazëm (film)

Një muaj më parë, në Thumanë u shënuan 24 viktima shumë prej tyre pjesëtarë të të njëjtave familje. Sot, Thumana është thuajse e zbrazët. https://www.youtube.com/watch?v=Ae7x7sR7CPg&feature=emb_title Gazetarja...

Çmendet tregu/ Shtëpitë me qira në Durrës. Një 1+1 shkon deri në 300 mijë lekë

Çmimet e shtëpive me qera në Durrës janë shtrenjtuar. Banorët preferojnë katet e ulëta të banesave, shtëpitë private, si dhe ndërtesat e periudhës komuniste,...

E dhimbshme, 10 vjeçari me tumor kërkon shërim e shtëpi pas tërmetit

Olsi është një 10 vjeçar nga Borizana e Krujës. Ai është me tumor në kokë dhe prej natës së tërmetit me nënën e tre...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -