Është kundër Bashës, thotë që është dhe kundër Ramës/ Jozefina Topalli i vërsulet dhe gazetares, e cila e sfidon në mënyrë krejt të veçantë (film)

Duhet të lëçisni

Vota e emigrantëve, Celibashi: Koha e limituar, nevojitet konsensusi i të gjitha partive politike!

Kreu i Komisionit Zgjedhor të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, foli për votën e emigrantëve në zgjedhjet e 25 prillit. Celibashi theksoi se për të mundësuar votën...

Basha rendit “dështimet” e Ramës, nga 300 mijë vende pune, tek ulja e borxhit publik dhe heqja e TVSH-së

Kryedemokrati Lulzim Basha ka renditur sot 10 premtime të kryeministrit Edi Rama, sipas tij të pambajtura. Me një foto ku renditen nga premtimi për 300...

Skënder Brataj zbulon shifrat pas masave kufizuese: Janë ulur shtrimet në spitale

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka deklaruar se kemi një rritje të shtrimeve në spitale. Brataj shtoi se masat e marra kanë dhënë një...

Mbeten në fuqi masat anti-COVID, vijon kufizimi i lëvizjes në orën 20:00 deri në 06:00

Komiteti i Ekspertëve ka vendosur sot që të lë në fuqi masat shtrënguese në përpjekje për të kufizuar përhapjen e Covid-19. Në një deklaratë për...

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, të ftuara në emisionin Log me Endri Xhafon janë përplasur në lidhje me bashkëpunimin e tyre me Partinë Demokratike apo Socialiste.

Topalli ka akuzuar gazetaren që pyetjen e ka marrë nga kryetari i PD-së Lulzim Basha, pavarësisht se Esiona Konomi i ka treguar Topallit që nuk është e ndikuar dhe nuk merr mesazhe nga askush.

Për sigurinë e saj gazetarja ka kërkuar që Topalli të marrë dhe të kontrollojë celularin e saj.

Ndër të tjera mes të ftuarës dhe gazetares së ABC ka vijuar debati për një status që ajo kishte bërë në 2018 dhe mbronte djegien e mandateve.

Pjesë nga debati:

Esiona Konomi: Pse ju vjen për mbarë të kritikoni Bashën dhe jo Ramën?

Jozefina Topalli: Të shikoj se të vijnë mesazhet nga Lulzim Basha,

Esiona Konomi: Tërhiqeni këtë që thatë, pasi jeni mësuar që të sponsorizoni mendime, por unë nuk jam mësuar që të sponsorizohem nga askush, dhe nëse doni që të krijoni një imazh politik tërhiqini ato që sapo thatë.

Endri Xhafo: Ju e fyet gazetaren, dhe për qartësi Esiona nuk mbulo PD-në, por mbulo PS-në në redaksi,

Jozefina Topalli: Unë nuk e njof, kush është Esiona…

Esiona Konomi: Ju duhet telefoni im mund ta mbani.

Jozefina Topalli: Ju mund të vazhdoni, unë po ju dëgjoj, pyetjet i marrin se u vijnë të gjithëve.

Esiona Konomi: Unë nuk jam të gjithë.

Jozefina Topalli: Ok, ti je shumë e veçantë, meqë je gazetare, kush e ka bërë opozitën e 2013-2013?

Esiona Konomi: Ju keni bërë dhe keni pasur idenë e djegies së mandateve dhe e keni shprehur këtë,

Jozefina Topalli: Jo.

Esiona Konomi: Po të lexoj postimin tuaj, 19 dhjetor të 2018.

Jozefina Topalli:Lexojeni dhe një herë, se unë nuk kam thënë se duhet të digjet mandati, a nuk e kupton ose po abuzon?

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Vota e emigrantëve, Celibashi: Koha e limituar, nevojitet konsensusi i të gjitha partive politike!

Kreu i Komisionit Zgjedhor të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, foli për votën e emigrantëve në zgjedhjet e 25 prillit. Celibashi theksoi se për të mundësuar votën...

Basha rendit “dështimet” e Ramës, nga 300 mijë vende pune, tek ulja e borxhit publik dhe heqja e TVSH-së

Kryedemokrati Lulzim Basha ka renditur sot 10 premtime të kryeministrit Edi Rama, sipas tij të pambajtura. Me një foto ku renditen nga premtimi për 300...

Skënder Brataj zbulon shifrat pas masave kufizuese: Janë ulur shtrimet në spitale

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka deklaruar se kemi një rritje të shtrimeve në spitale. Brataj shtoi se masat e marra kanë dhënë një...

Mbeten në fuqi masat anti-COVID, vijon kufizimi i lëvizjes në orën 20:00 deri në 06:00

Komiteti i Ekspertëve ka vendosur sot që të lë në fuqi masat shtrënguese në përpjekje për të kufizuar përhapjen e Covid-19. Në një deklaratë për...

Mblidhet komiteti i ekspertëve, Fico: 79% e rasteve në dy javët e fundit të moshave nga 24-54 vjeç

Drejtoresha e ISHP, Albana Fico ka folur në mbledhjen e komitetit të ekspertëve për situatën e COVID-19 në vend. “Kemi qenë tejet të vëmendshëm në...