- Advertisement -

TAG

Jozefina Topalli

Bujar Nishani: Ja pse Jozefina Topalli duhet të deklarojë pasurinë dhe kontributin në parti (film)

Nga Juxhin Mustafaraj Partia Demokratike ka përmbyllur fazën e saj të parë të selektimit të kandidatëve për deputetë dhe kryetarë bashkie për zgjedhjet e ardhshme....

Parimet e Demokracisë në Top Channel

Nga Elona Caslli Të diskutosh mbi parimet e demokracisë nga një foltore e televizionit Top Channel, është njësoj sikur të flasësh për lirinë e mendimit...

“Nuk pranoj kurrë të politizohet koronavirusi”, ish-kryepalamentarja: Dashnia duhet të mbizotërojë

Ish-kryepalamentarja Jozefina Topalli nëpërmjet një interviste të dhënë ka folur për rastet e shumtë me koronavirus në Shkodër. Ajo është shprehur se nuk do të...

Hajdarmataj: Duhej të jepeshin disa sinjale dhe Reforma Zgjedhore ishte rast i mirë

Ish-deputetja e PD, Mimoza Hajdarmataj ka folur për tryezën e sotme të partive polityike në kuadër të Reformës Zgjedhore por edhe për tema të...

Kryemadhi: Patozi dhe Topalli mund të garonin. Nuk u larguan si unë, me statut nga partia

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është shprehur se Astrit Patozi dhe Jozefina Topalli edhe pse nuk u përfshin në listat e PD nga lideri...

Jozefina Topalli shfaqet si eksperte e OSBE-së në Malin e Zi

Dy vjet pasi nuk u përfshi në listat e Partisë Demokratike si deputete, Jozefina Topalli ka marrë një detyrë të re. Ish-kryetarja e Kuvendit...

Topalli pas Kuvendit të PD: Basha u rrëzua, statuti nuk mori kuorumin

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli ka reaguar pas votimit të statutit të ri të kësaj force politike. Përmes një postimi në “Facebook”, Topalli thotë...

Kur e ndjen thellë përmbytjen…

Kur vjen puna te faji i tjetrit, politikanët shqiptarë e tregojnë në çdo "qelizë" bashkëvuajtjen me popullin. Pasi e lënë rehatinë e shtëpive të...

Shkrihen akujt/ Jozefina takohet me doktorin?

Ka shumë gjasa që Jozefina Topalli të jetë takuar sot me ish-kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berisha në ABA Center në Tiranë, atje ku...

Mjerimi është forma më e keqe e dhunës

Nga Jozefina Topalli "Mjerimi është forma më e keqe e dhunës", thoshte Gandi. Mjerimi në Shqipëri është alarmant. Këtë e konfirmojnë edhe shifrat. Sondazhi për Ballkanin nxjerr...

Latest news

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit “padit” në Danimarkë kryeministrin Edi Rama, merr menjëherë përgjigje

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thotë se ka kërkuar nga institucionet e shtetit danez të hetohen veprimet që çuan në shembjen e Teatrit Kombëtar. Ministrit...

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Gjermania në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit

Ashtu si në Britaninë e Madhe dhe shumë vende të tjera europiane, edhe në Gjermani shifrat e infektimeve të reja janë rritur ndjeshëm ditët...
- Advertisement -