- Advertisement -

TAG

abc

Tenderi abuziv me uniformat e policisë, çmimi u mbajt i njëjtë, por mungojnë 239 mijë kapele uniforma e këpucë

Detaje të reja janë zbuluar nga skandali me tenderin abuziv për uniformat e policisë së shtetit. Siç tregohet në dosjen e SPAK, zyrtarët e...

Luhatjet me tensionin në koncert, Aleksandër Gjoka shkon për kontroll në spital

Këngëtari Aleksandër Gjoka, teksa mbante një koncert në qytetin e Beratit, ka patur disa shqetësime shëndetësore. Mësohet se ai ka patur luhatje tensioni, megjithatë...

Patronazhistët e PS, OSBE-ODIHR për ABC: Shqetësim i madh, kërcënon demokracinë

OSBE-ODIHR dënojnë rrjedhjen e informacioneve të qytetarëve, referuar databaze-s së PS-së për patronazhistët. Në paraqitjen e raportit paraprak për zgjedhjet e 25 Prillit, gazetarja...

Shpëtim Idrizi pa doreza: Edi Ramës i dhashë para borxh, kur erdhi nga Franca, u bë si Gëzim Kulufi. PDIU vendimtare për mandatet e...

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka folur krejt hapur në emisionin “Log” në ABC, të  Endri Xhafos. Në vijim të bisedës në studio, Idrizi i...

Ironia e Ramës me personazhet e opozitës, Mesila Doda: Zoti i ruajt mend e kokës! Vota s’do preket! (film)

“Tenton që me anë të këtij anatemimi të figurave të opozitë të mund të konsolidojë edhe njëherë kampin e tij”. Kështu ka thënë kandidatja për...

7 orë brenda magazinës në flakë, mister fati i punonjësit… Xhaxhai: Çfarë t’i them djalit nesër? Shteti fle (film)

Mbetet mister fati i punonjësit të sigurisë së magazinës pranë qendrës tregtare te mbikalimi i Kamzës në Tiranë. Kur kanë kaluar më shumë se 7...

KQZ nuk përjashtoi Doshin, Yuri Kim: Nuk është i pafajshëm, prokurorët të bëjnë detyrën (film)

KQZ nuk e përjashtoi Tom Doshin nga kandidimi për zgjedhjet e 25 prillit, pavarësisht thirrjeve të SHBA-së. Ilirjan Celibashi “topin” ia kaloi prokurorisë për...

Rudina Hajdari tepër “e emocionuar”, ngatërrohet sërish në artikulim… (film)

Deputetja Rudina Hajdari është ngatërruar serish teksa ka qenë duke folur në një intervistë për “Log” në ABC përballë disa gazetarëve. Situata të ngjashme ndodhin...

Është kundër Bashës, thotë që është dhe kundër Ramës/ Jozefina Topalli i vërsulet dhe gazetares, e cila e sfidon në mënyrë krejt të veçantë...

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, të ftuara në emisionin Log me Endri Xhafon janë përplasur në...

A do ta bëni vaksinën anti-COVID? Habit qytetari në Tiranë: “Pres që të vdes!” (film)

Vaksina e COVID-19, nuk ka ardhur ende në Shqipëri. Pritet të vijë në fillim të javës së tretë të Janarit. Megjithëse për shumë njerëz...

Latest news

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...

39 % e familjeve shqiptare nuk mund të përballojnë 1 javë pushime në vit

39 % e familjeve në Shqipëri nuk mund të përballojnë financiarisht të bëjnë një javë pushime në vit. Kjo del në pah nga një anketë...

Asnjë vdekje nga COVID-19 dhe 132 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3601 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19,...

Karton i kuq për Veliajn, 140 milionë lekë nga xhepat e kryeqytetasve për të blerë heshtjen e ekspertit kritik

Erion Veliaj njihet si mjeshtri i blerjes së atyre pak të guximshmëve që flasin mbi masakrimin e kryeqytetit nga furia e betonit dhe propagandës...
- Advertisement -