- Advertisement -

TAG

Ermal Mulosmani

Batoni në versionin “Rama përmes kasandrave”

Nga Ermal Mulosmani Portali i z. Baton Haxhiu kishte gdhëndur në shkronja krejt qëndrimet e tij tashmë të njohura për Kryeministrin në një editorial ...

Sokol Balla, “Laja” që na e shpëtoi kullën e “ajrit”!

Prej dy ditësh e gjithë vëmendja e opinionit publik në Shqipëri është fokusuar në Aeroportin e Rinasit. Nëse mendoni se kemi të bëjmë me...

Sa euro duhet të paguajë vetëm qarku Kukës për Francesco Bechetin?!

Nga Ermal Mulosmani Sa është shuma që do i paguajnë shqiptarët Francesco Becchetit? Sa është detyrimi total dhe çfarë mund të bëhej me aq para? Përtej...

Erion Veliaj, ai që do humbë betejën e Ramës

Nga Ermal Mulosmani Si sot tre javë do jetë heshtje zgjedhore. Gjithë rrëmuja, zhurma, hallakama e këtyre zgjedhjeve do fashitet për një ditë. Do jetë...

Edi Rama përballë Hundëleshit

Nga Ermal Mulosmani Qysh i vogël e deri sot, shpesh më ka rënë në vesh shprehja “ishte hundëlesh”, “ka me ra në hundëlesh”, “ra në hundëlesh”...

Degradimi i Edi Ramës nga Satirist Politik në një Sa-ndyrist Plak

Nga Ermal Mulosmani Prej dy ditësh, gjithë opinioni publik në Shqipëri, ka mbetur i shokuar nga shthurja totale e Kryeministrit. Një acarim kolektiv, të përmasave...

Mos harroni edhe Fatmir Xhafajn, ai është Kampioni i vërtetë i Drejtësisë së re

Nga Ermal Mulosmani Ardian Dvorani, një ish-prokuror i kohës së komunizmit (gjatë viteve 88-91), u përzgjodh nga Departamenti i Shtetit të SHBA-së si Kampion në luftën...

Kryeministri online dhe Narcisi

Nga Ermal Mulosmani Vladiku, një artist i famshëm i humorit rus, para se të ikte përfundimisht nga Rusia i shkroi një letër Presidentit Putin ku...

Erion Veliaj, morali në politikë dhe Agron Shehaj

Nga Ermal Mulosmani Erion Veliaj, Kryetari i Bashkisë së Tiranës dhe kryekoordinatori i Tiranës për fushatën elektorale të Partisë Socialiste, ka folur sot në një...

Vetingu politik i Lulzim Bashës dhe deklaratat e Ambasadës Amerikane për Tom Doshin

Nga Ermal Mulosmani 1. Dekriminalizimi Përtej çdo kritike që kundërshtarët e Lulzim Bashës i drejtojnë atij, të gjithë pajtohen në një pikë: Ligji i dekriminalizimit ka qenë...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...
- Advertisement -