- Advertisement -

TAG

Erjon brace

Braçe apel shqiptarëve: Mos dilni nga shtëpia, është java më e vështirë e mundshme!

Numri dy i qeverisë Erjon Braçe iu kërkon shqiptarëve të qëndrojnë në shtëpi, pavarsishtë se mëngjesi i sotëm ka nisur me diell, por kjo...

Ndryshimet në qeveri/ Përse Arben Ahmetajt i ndriti ylli sërish?

Në ndryshimet e pritshme në kabinetin qeveritar, me gjasë njeriu më i rëndësishëm pas Edi Ramës do të jetë Arben Ahmetaj. I rithirrur në kabinet...

Ndryshime në qeveri/ Gent Cakaj e ka prerë biletën. Çfarë ndodh me Arben Ahmetajn dhe Erjon Braçen?

Marrja e Presidencës së OSBE-së nga Shqipëria ka shkaktuar çarjen pa kthim të kabinetit qeveritar. Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj nuk e...

Kush i vrau banorët e Thumanës? (film)

Pa dyshim që jetën ua mori tërmeti, por indiferenca e Rilindjes ka gjasa të jetë shkaktarja e vërtetë e vdekjes së 24 personave vetëm...

E papritur/ Braçe: Milot-Balldre, s’do të bëhet, kompania s’iu përgjigj kontratës (film)

Zëvendëskryeministri Erion Braçe deklaroi sonte për herë të parë se koncesioni i rrugës Milot-Balldre është anuluar. I ftuar në emisionin “Provokacija” në Abc News,...

Alibeaj pyet Ramën: Cilës bandë të Durrësit i shërben prokurori Arjan Ndoja?

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj i është përgjigjur akuzave të zv.kryeministrit Erion Braçe drejtuar Partisë Demokratike në lidhje me prokurorin Arjan Ndoja pas arrestimit...

Publikohen emrat e deputetëve që kanë firmosur shkarkimin e Metës, mungon Rama

Deri tani Partia Socialiste ka mbledhur 34 firma deputetësh për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Në krye të listës është Taulant Balla dhe Erjon Braçe, por...

Atdheu osht n’rrezik

Nga Raimonda Shundi “Ishte një shuplakë e fortë për qeverinë” - tha Rama pas protestës së studentëve. Edhe Braçe, sot zëvendëskryeministër, nga shuplaka avancon në...

Rama tek pullë/ Erjon Braçe për Baton Haxhiun: Ti tip, mbron okigarkët që na helmojnë me miell serb

Për herë të parë, ndër betejat që i nis personalisht dhe për arsye të errëta, për të cilat nuk jep llogari kurrkund, në këtë...

“Rama si Enveri”, Ahmetaj tregon të përbashkëtat (Film)

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj është thirrur në interpelancë nga deputeti Erjon Braçe. Ndërsa po mbante fjalën e tij Ahmetaj për të vlerësuar...

Latest news

Mjeku apel kolegëve: A duhet ndryshuar protokolli në spitale për familjarët e personave me aftësi ndryshe?

Mjeku Odri Qejvani nëpërmjet rrjeteve sociale ka bërë apel duke ju drejtuar kolegëve të tij në lidhje me rastin e një pacienteje 17 vjeçare...

COVID-19 i merr jetën skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur Kujtim Gjonaj

Regjisori dhe skenaristi i mirënjohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 74 vjeçare. Karriera e tij e pasur si regjisor...

Tragjedi në Mesdhe/ 20 migrantë të zhdukur, 100 të shpëtuar

Gati 100 migrantë në rrugën e tyre për në Evropë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërsa njëzet u zhdukën në Mesdhe. Migrantët, kryesisht...

Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

“Nuk kemi siguri rrugore”, eksperti Hoxha: Stafi duhet të kualifikohet! Nga roje, përfundojnë shefa

Eksperti i Sigurisë Rrugore, Gëzim Hoxha gjatë një interviste të dhënë u shpreh se në vendin tonë nuk ka autoritete të posaçme për sigurinë...
- Advertisement -