- Advertisement -

TAG

eksperti i ekonomisë

Deklaratat e Bushatit për performancën e qeverisjes, shkaktojnë të qeshura në studion e Enkel Demit (film)

Eksperti  i ekonomisë, Pano Sako ishte i ftuar në “Abc-ja e mëngjesit” për të komentuar miratimin e Eurobondit prej 650 milion eurosh. Lidhur me deklaratat...

Zerimi i taksave për biznesin e vogël, Zef Preci: Qeveria të heqë dorë nga eksperimentimet

Përfaqësuesi i qendrës Shqiptare të Kërkimeve Ekonomike, Zef Preci në një intervistë për “Abc-në e Mëngjesit”, ka komentuar entuziazmin e qeverisë për miratimin e...

Sherefedin Shehu: Varfëria në rritje, ekonomia ka nevojë për një plan shpëtimi

Eksperti i ekonomisë Sherefedin Shehu në “ABC e mëngjesit” ka folur për zhvillimet dhe rënin e ekonomisë. I ndalur te raporti i Bankës Botërore...

E diela pa makina/ Malaj: Nuk mund ta konceptoj, penalizon bizneset e turizmit

Ish- deputeti i PS dhe eksperti i ekonomisë, Arben Malaj në një intervistë të dhënë ka thënë se nuk mund të konceptojë dot një...

Besimtarë myslimanë, dilni faluni në shesh, se “na rrujti tr** me urdhërat e veta…”

Eksperti i ekonomisë, Pano Sako ka reaguar përmes një shkrimi të publikuar në rrjetet sociale pas urdhërave të reja që kanë dalë lidhur më...

Eksperti i ekonomisë: Shqipëria është shteti më pak produktiv i Ballkanit, madje më pak se Kosova

Eksperti i ekonomisë Dritan Shano nëpërmjet një insterviste të dhënë ka deklaruar se ekonomia e Shqipërisë është prekur shumë si nga tërmeti i 26...

Ndihma 40 mijë lekë e qeverisë/ Eksperti i ekonomisë: E pamjaftueshme, nuk mbulon as minimumin jetik

Eksperti i ekonomisë Mateo Spaho, në një intervistë të dhënë ka folur rreth ndihmës së dhënë nga qeveria për qytetarët dhë shprehet se është...

“Qeveria duhet të reagojë sa është në kohë”, eksperti ekonomisë: Situata do të përkeqësohet

Eksperti i ekonomisë, Sherefedin Shehu në një intervistë të dhënë foli në lidhje me masat e ndërmarra nga qeveria për bizneset dhe individët pas...

Donacionet për pasojat e tërmetit/ Enkel Demi: Ministri Ahmetaj shkon vetëm në studiot ku pronari është tifoz i qeverisë (film)

Në studion “Abc-ja e mëgjeist” ishte i ftuar sot Pano Sako, eksperti i ekonomisë për të folur mbi donacionet për pasojat e tërmetit. Ndërkohë, moderatori...

Rama e pezullon nga detyra, Malaj: E kam më të lehtë të përballem ligjërisht me abuzuesit dhe shpifësit

Pas vendimit të qeverisë për pezullimin e tij si anëtarë i Këshillit Mbikqyrës në Bankën e Shqipërisë ka reaguar menjëherë eksperti i ekonomisë Arben...

Latest news

Aksident me vdekje në Orikum, mjeti përplas biçikletën, ndërron jetë drejtuesi i saj

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbërmjen e sotme në Orikum të Vlorës. Automjeti ka përplasur një biçikletë teksa viktimë ka mbetur drejtuesi i saj. Raportohet...

Opera të dalë nga varësia e shtetit? Ministria “përgënjeshtron” ministren: Keqinterpretim!

Disa ditë pas kësaj deklarate të ministres së Kultures Elva Margariti, kur një debat i madh perfshiu artistët e operas të cilët e gjetën...

Kufizimet nga COVID-19/ Ja 9 vendet që mirëpresin pa kushte udhëtarët amerikanë, në krye të listës Shqipëria

Qytetarët amerikanë zotërojnë një prej pasaportave më të fuqishmë në botë por gjatë pandemisë SHBA u kufizua më shumë se çdo shtet tjetër. Shpërthimi i...

Britanikët protestojnë kundër masave kufizuese, përplasje me policinë

Në Britaninë e Madhe kanë nisur protestat kundër vendosjes së karantinës. Të paktën 15,000 qytetarë u mblodhën në sheshin Trafalgar, që mban sloganin “Ne nuk e...

Hidhet nga kati i pestë i pallatit 60-vjeçarja në Tiranë

Një 60-vjeçare dyshohet të jetë hedhur nga kati i pestë i pallatit ku jetonte në Tiranë. Për pasojë, gruaja  njoftohet të ketë ndërruar jetë. Ngjarja...
- Advertisement -