- Advertisement -

TAG

e djathta

E Djathta nuk mund të jetë anestezi për të Majtën!

Nga Elona Caslli Në qëndrimet e ndryshme mbi ngjarje të mbrapshta nën firmën e Rilindjes, përballesh shpesh me qëndrime të llojit; Edhe në kohën e...

LGBT “vë në rresht” politikën shqiptare, aty ku pozita e opozita bëhen bashkë

Klasa politike shqiptare në pjesën më të madhe të rasteve nuk gjen dakodësi për të votuar ligje apo për të marrë vendime edhe pse vihet...

Super-pushteti i partive

Nga Jozefina Lekstakaj Cila është dukuria më masive, më e dukshme dhe më “trendy”, përsa u përket partive politike alla shqiptarçe?! Fakti që këto parti...

Xheko dhe Salah, futboll me një këmbë

Rezultati i ndeshjes së Madridit mund të ishte ndryshe, pasi miqtë i kishin të gjitha mundësitë për ta vënë në vështirësi Realin. Gjithçka ndodhi...

Latest news

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...

“Pas takimit me Edi Ramën…”, Alfred Peza: Refuzova të kandidoj për deputet, nuk është për mua ajo karrige në këtë fazë të jetës

Alfred Peza ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e listës zgjedhore të 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, gazetari tregon...

Fitoi betejën me Covid-19, Ardit Gjebrea rikthehet në ekran, ka një mesazh për të gjithë shqiptarët

Moderatori i njohur Ardit Gjebrea, ka fituar betejën me koronavirusin. Lajmin e bëri të ditur vetë ai më herët nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale,...

Një grua vdiq pas dozës së parë, Austria pezullon vaksinën e AstraZeneca

Agjencia Austriake e Shëndetësisë ka deklaruar sot pezullimin e përkohshëm të vaksinimit me AstaZeneca. Ky vendim është marrë nga autoritetet e Austrisë pasi një grua...
- Advertisement -