- Advertisement -

TAG

dita e pavaresise

Rita Ora uron 12 vjetorin e pavarësisë: Urime Kosova jonë (film)

Edhe këtë vit nuk ka munguar urimi i Rita Orës për 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është...

Pompeo mesazh në Ditën e Pavarësisë: Lutemi për të prekurit e tërmetit

Sekretari Amerikan i Shtetit Michael Pompeo ka dërguar një mesazh për Shqipërinë dhe shqiptarët me rastin e 28 nëntorit, ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Pomepo...

Basha mesazh solidarizimi: Në Ditën e Pavarësisë, nga zemra e kombit tonë kullon gjak

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në 107-vjetorin e Pavarësisë i është drejtuar bashkëqytetarëve me një videomesazh prekës edhe për shkak të tërmetit të...

Festa e Pavarësisë/ Befason Haradinaj, shihni çfarë bën për policët e Kosovës (foto)

Dita e Pavarësisë e gjen ndryshe kryeministrin Ramush Haradinaj, këtë mëngjes. Ndryshe nga herët e tjera kreu i qeverisë së Kosovës ka postuar në Facebook...

Ja si e festoi Ambasadori Lu Ditën e Pavarësisë (foto)

Ambasada Amerikane ka festuar javën e kaluar Ditën e Pavarësisë të veshur të gjithë me kostume popullore shqiptare. Sigurisht që nuk ka bërë përjashtim...

Djemtë çamë ta dinë që Rama dhe Thaçi nuk e zhveshin pallën për Çamërinë

Nga Arben Llalla E patë ju, djemtë e Çamërisë, festën e Flamurit dhe 105 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë në Vlorë? Asnjëri nuk...

Alban Skënderaj: Shqipëri! Sot Ameli u zgjua 1 vjeç ndërsa ti plot 104!

Çifti i këngëtarëve Miriam Cani dhe Alban Skënderaj sot fetojnë një vjetorin e vajzës së tyre të vogël Ameli. Me anë të një postimi në...

Latest news

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...
- Advertisement -