Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ja si e festoi Ambasadori Lu Ditën e Pavarësisë (foto)

Nga Klodiana 0

Ambasada Amerikane ka festuar javën e kaluar Ditën e Pavarësisë të veshur të gjithë me kostume popullore shqiptare. Sigurisht që nuk ka bërë përjashtim as ambasadori Donald Lu.

Personeli i ambasadës zgjodhën veshje nga të gjitha trevat e Shqipërisë duke treguar kështu jo vetëm zejtarinë e mrekullueshme dhe unike, por edhe kulturën dhe artin shqiptar që është trashëguar nga brezi në brez.

Ambasada ka postuar disa nga fotot në faqen e saj në facebook.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej