- Advertisement -

TAG

diktatori

Ne rrëzuam bustin, por jo diktatorin  

Nga Jona Koprencka Teksa kanë kaluar 30 vjet nga përmbysja e regjimit komunist, trashëgimia dhe filozofia politike komuniste nuk ka ndryshuar. Ne menduam se me...

Enver Hoxha, pa shkollë, i pacipë që shkonte pas ku***ve (film)

Për më tepër se 40 vite me radhë shqiptarëve ju dhanë të besonin një udhëheqës madhështor, të dashur dhe të pagabueshëm. Megjithëse jetonin në një...

“Kim Jong-un ka më shumë se një sozi”, vëzhguesit e huaj: Ja provat (FOTO)

Edhe pse Kim Jong-un u shfaq pas 20 ditësh “arratisje” nga sytë e publikut, për të ende vijon të spekulohet. Disa teori pretendojnë se...

A ka vdekur Kim Jong-un? 50 mjekë kinezë dhe një tren… misteri për shëndetin e diktatorit

Nga Guido Santevecchi* 50 mjekë kinezë të udhëhequr nga politikanë të lartë kinezë dhe një tren i specializuar për udhëtimet e Kim Jong-un që është sinjalizuar...

Më në fund/ Vdes Nexhmije Hoxha, një nga gratë më të poshtra në histori

Më në fund shkoi tek të shumtët e veja e diktatorit, Nexhmije Hoxha. Një nga gratë më të poshtra të njerëzimit ia doli ta lërë...

Ja si ruhej shëndeti i shokut Enver Hoxha në raste virusi

Përhapja e Koronavirusit në Itali, ka ngjallur jo pak panik tek qytetarët shqiptarë, të cilët kanë marrë masat që të mbrohen nga virusi. Por, le...

Diktatori Enver Hoxha/ I dha dhuratë nënës gjirokastrite, dy ditë më pas i pushkatoi djalin

Ishte data 28 dhjetor 1947. Myfit Kashahu ishte nisur nga Vlora drejt Tiranës për një takim shumë të vështirë. Pak ditë më heret ishte...

Fatos Lubonja: 30 qershori është kalimi i pragut për Edi Ramën, e pret një fund prej diktatori

Pas vendimit të sotëm të Kolegjit Zgjedhor, analisti Fatos Lubonja ka bërë deklarata të forta sa i takon zgjedhjeve të 30 qershorit dhe kryeministrit...

Era e gjakut

Nga Kastriot Dervishi Zakonisht ambientalistët protestojnë kur shohin foto gjuetie me kafshë të vrara. E kanë si reagim të natyrshëm për mbrojtjen e natyrës. Ja...

Rrëzuam bustin jo sistemin!

Nga Endrit Hoxhaj Rrëzimi diktaturës në Shqipëri erdhi me negociata si në asnjë vend tjetër të botës! Sot akoma jetojmë në sistemin që Ramiz...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -