Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ja si ruhej shëndeti i shokut Enver Hoxha në raste virusi

Nga 27-shi 0

Përhapja e Koronavirusit në Itali, ka ngjallur jo pak panik tek qytetarët shqiptarë, të cilët kanë marrë masat që të mbrohen nga virusi.

Por, le të rikthejmë në vëmendje si ruhej shëndeti i shokut Enver Hoxha.

Në vitin 1958 me vendim të Byrosë Politike, shoku Enver duhet të pushonte dy herë në vit me një periudhë jo më të shkurtër se tre muaj, koha e përditshme e punës nuk duhet të ishte jo më shumë se 4 orë dhe e fundit dhe jo më pak e rëndësishmja sekretarë e tjerë duhen të kujdesen sa më shumë për t’ja lehtësuar punën shokut Enver.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej