- Advertisement -

TAG

dekriminalizimi

Zgjedhjet e 25 prillit, Soreca: Të zbatohet ligji i dekriminalizmit

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ka bërë thirrje që të zbatohet ligji i dekriminalizimit, ndërkohë që partitë politike kanë dorëzuar pranë KQZ...

Vetingu politik i Lulzim Bashës dhe deklaratat e Ambasadës Amerikane për Tom Doshin

Nga Ermal Mulosmani 1. Dekriminalizimi Përtej çdo kritike që kundërshtarët e Lulzim Bashës i drejtojnë atij, të gjithë pajtohen në një pikë: Ligji i dekriminalizimit ka qenë...

“Gropat e dekriminalizimit”, Rama dërgon Beqajn drejtues politik në Shkodër, Dako jashtë loje në Durrës (film)

Nga Esiona Konomi Në prag të zgjedhjeve, dhe nën presionin e kohës që nuk pret, kryesocialisti Edi Rama ka vendosur t’i japë fund situatës së vështirë...

Dekriminalizimi/ Kryetari i Mallkastrës: Nuk e di të jem dënuar. Alibeaj: Ka shkuar vetë të tërheqë dosjen në Greqi (film)

Kryetari i Bashkisë së Mallakastrës e ka ditur që është dënuar në Greqi, madje ka shkuar përpara një muaji e gjysëm vetë në Greqi...

Dekriminalizimi/ Alibeaj paralajmëron: Do të nxjerrim emra për kryebashkiakë të tjerë

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka deklaruar se do të nxjerrim emra të tjerë për denoncimin e kryebashkiakëve për dekriminalizimin. I ftuar në...

S’është barcaletë/ Kryebashkiaku milioner i PS: I thashë babës që për tërmetin të japë gjysmën e pensionit (film)

Nëse e njihni emrin e Mark Babanit, padyshim që jeni në listën e atyre personave që ndiqni mirë politikën, dhe e dini se ai...

Dekriminalizimi/ Bardhi: Deri sot, janë larguar mbi 300 funksionarë publik

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi deklaroi se para denoncimeve çdo akuzë vërtetohet dhe për të sigurohet i gjithë informacioni. Nga Shkodra, Bardhi...

Dekriminalizimi si kastrimi kimik i Rilindjes

Nga Gentian Gaba  Duket se nuk ka paqe për Rilindjen pas 30 qershorit. Nuk mjaftoi pjesëmarrja e ulët në votime, apo fakti që parti e dytë,...

Bardhi publikon provat: Agim Kajmaku ka qenë i dënuar në Greqi (film)

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka dalë në një konferencë shtypi në selinë e PD-së për të bërë një njoftim me rëndësi. Bardhi,...

Gjykata Europiane dënon Shqipërinë 110 mln euro për Becchettin

Deklaratat publike të kryeministrit Edi Rama kundër biznesmenit italian Francesco Becchetti do t'i kushtojnë qytetarëve shqiptarë shifrën marramendëse të 110 milionë eurove. Gjykata Europiane e...

Latest news

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri, 37 raste dhe 3 humbje jete këtë të dielë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1862 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 37 qytetarë. Rastet pozitive...
- Advertisement -