- Advertisement -

TAG

bore

Dje diell, sot dëborë (pamje nga Durrësi)

Ishe parashikuar që do të kishte reshje dëbore, por pakkush e besoi. Megjithatë natyra ëstë plot surpriza. Pas një dite të ngrohtë, Durrësi është zgjuar sot...

“Reshjet e dëborës”, ARRSH-ja: Vijon pastrimi i rrugëve

Autoriteti Rrugor Shqiptar përmes një njoftimi të shpërndarë për mediat ka dhënë një panoramë të përgjithshme për gjendjen e rrugëve.  Ky institucion njofton se...

Izolohen dhjetra banorë nga bora në zonën e Mokrës, kërkojnë ndërhyrjen urgjente të shtetit

Prej disa ditësh zona e Mokrës është e izoluar nga bora. Dhjetra banorë qendrojnë të bllokuar për shkak të trashësisë së borës mbi 90...

8 mësues të ngujuar në një shkollë në Dukagjin: Ndihmë, bora po na bie në kokë!

8 mësues të kanë ngelur të bllokuar nga dëbora në zonën e Dukagjinit pikërisht në fshatin Bregu i Lumit. Në zonë reshjet e dëborës kanë...

Moti me borë e ngrica, Rruga e Kombit gati e pakalueshme

Në Rrugën e Kombit situata vijon të jetë e vështirë, automjetet qarkullojnë me shumë vështirësi si pasojë e borës së madhe. Duhet theksuar se reshjet...

Moti i keq bllokon Shqipërinë, shkollat pa mësim e rrugët të pakalueshme

Rrugët e pakalueshme por edhe mungesa e ngrohjes në shkolla, kanë bërë që në shumë qytete të Shqipërisë të mos zhvillohet mësim. Mësimi është pezulluar...

Bora zbardh Pogradecin, pamje spektakolare

Qyteti i Pogradecit është zgjuar këtë mëngjes i mbuluar nga bora. Bregu i liqenit i karakterizuar nga qetësia, sot ka veshur vellon e bardhë...

Bora zbradh Shkodrën, 15 cm në qytet (film)

Ky mëngjes ka gjetur të zbardhur Shkodrën, me reshjet që kanë vazhduar gjatë gjithë natës. Trashësia e borës në qytet arrin në 15 cm. Punonjësit...

E marta, dita më e ftohtë! Meteorologët: Nxënësit të vishen trashë

Viti ka nisur me mot të acartë dhe temperatura të ulëta. Ditën e hënë fillon shkolla, e duke qenë se e hëna dhe e...

Migjeni dhe nxënësi me plis bore, një fotografi trishtueshmërisht e bukur nga Puka 

Nga Alma Nikolli Kur mësues Migjeni u nis me dhanë mësim në Pukë ishte prilli i vitit 1936. Ishte pranverë. Stina kur çelin lulet. Por në...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -