- Advertisement -

TAG

bore

Pukë, natyra i vesh plisin Migjenit e nxënësit

Në prill të vitit 1936 mësues Migjeni mori valixhet e librat dhe u nis për në Pukë. U nis për të mësuar vogëlushët këpucëshqyer të qytetit...

S’ka borë, por ngricat dhurojnë spektakël në Pogradec

Pogradeci njihet gjerësisht për liqenin, por ky qytet nuk frekuentohet nga turistët vetëm në verë. Nuk janë të paktë ata që shkojnë në Pogradec...

Dhërmiu mbulohet nga bora (film)

Dhërmiu është një nga destinacionet kryesore turistike të Shqipërisë gjatë verës. Ai njihet për ujin e kaltër e të kristaltë dhe plazhin fantastik. Stina dimrit...

Temperaturat bien deri në – 15 gradë, priten reshje bore në Tiranë

Temperatura në minus dhe erëra të forta. Është kjo situata me të cilën do të përballet vendi, të paktën për 5 ditët në vijim....

Dëborë dhe ngrica në të gjithë vendin, pritet situatë emergjente

Sipas parashikimeve temperaturat në të gjithë vendin do vijojnë të ulen. Ministria e Mbrojtjes i ka dërguar një letër 12 prefektëve për marrjen e...

Krishtlindje me borë dhe pa energji elektrike në Korçë

Korça po e feston Krishtlindjen me dëborë. Reshjet nisën gjatë mesnatës duke arritur trashësinë në disa cm në qytet dhe zonat rurale. Aktualisht nuk raportohen...

Reshjet e dëborës në Kukës/ Ja akset të pakalueshme, disa shkolla nuk kanë zhvilluar mësim

Qarku i Kukësit gjatë ditës së sotme nuk ka patur reshje bore në të gjithë teritorin. Sipas informacioneve të marra nga Firmat Kontraktore të akseve...

Reshjet e borës,izolohen disa fshatra në Dibër.Pa energji Tropoja

Ulja e temperaturave ka sjellë reshje bore në disa zona malore në vend, ndërkohë që kanë filluar edhe problemet e para. Situata më e...

Momenti i adhurueshëm kur fëmijët refugjatë shohin borë për herë të parë (film)

Dy fëmijë të vegjël që luajnë në borë mund të jetë pamja më e bukur që keni parë sot. Ata janë fëmijë refugjatë që...

Në Shkodër hidhet kripa me duar, “Aq sa po hedh ti në borë, ia hedhim groshës kur zihet”

Dëbora në rrugët e Shkodrës ka nxjerrë punonjësit për të hedhur kripë në rrugët e qytetit në mënyrë që të mos bëheshin të rrëshqitshme....

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -