- Advertisement -

TAG

bore

Reshje bore në verilindje, si paraqitet situata e rrugëve nacionale

Verilindja e vendit është zgjuar këtë të diel me reshje dëbore. Mësohet se territori i Qarkut Kukës në orët e para të mëngjesit, rreth...

The latest trick

Nga Tom Kuka Në 11 janar 1986 ra borë. Për të parën herë shihja atë lloj bukurie para banesës tonë popullore. Unë jetoja në katin...

Rikthehen reshjet e dëborës, vendin mbulohet nga “vello” e bardhë

Temperaturat janë ulur ndjeshëm ditën e sotme në të gjithë vendin, duke u regjistruar temperature nën zero gradë. Rreshjet e dëborës kanë zbardhur disa qytete,...

Reshje bore në Korçë, vështirësohet qarkullimi në disa akse rrugore

Qarku i Korçës vijon që të jetë në ndikimin e motit të keq dhe me reshje të dendura bore. Mbrëmjen e së premtes kanë...

Borë dhe ngricë, ARRSH-shoferëve: Në këto akse pajisuni me goma dimërore e zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se për shkak të temperaturave të ulëta dhe reshjeve të dëborës në akset Korçë-Qafë Qarri, Korçë-Dardhë, në pjesën...

A do të bjerë borë në Tiranë natën e Vitit të Ri? Ja si do të jetë moti me 31 dhjetor

Gjatë muajit dhjetor mori është ftohur ndjeshëm, ndërkohë që ditët e fundit ka pasur edhe reshje shiu. Sinoptikanët kanë treguar se si do të jetë...

A do të bjerë borë për Krishtlindje? Meteorologia: Të premten nisin reshjet e shiut në këto zona (film)

Meteorologia Adiola Bani thotë se moti i mirë do të vazhdojë të na shoqërojë deri të premten, ndërkohë që fundjava do të sjellë mot...

Rikthehen reshjet e borës në qarkun Dibër, banorët: Ka dëmtuar të gjitha pemët

Mbrëmjen e djeshme janë rikthyer reshjet e borës në zonat malore në vend. Ndryshe nga bora e 1 Prillit, kjo e fundit nuk pati...

Nga nesër stuhi ere e ulje e ndjeshme e temperaturave, ja ku pritet të bjerë borë

Ditë me temperatura të ulëta, stuhi e ere e reshje bore në 90% të territorit. Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme....

Sot dy muaj nga ardhja e pranverës/ Rugova vishet me vello të bardhë (film)

Një mot i keq me vranësira dhe reshje të shumta ka përfshirë pothuajse të gjithë Ballkanin Perëndimor. Edhe pse sot kanë kaluar dy muaj që...

Latest news

Pranoi ankimimin e LSI, KAS do të hapë 24 kuti votimi të Qarkut të Beratit

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve po shqyrton materialet zgjedhore të Qarkut të Beratit. Në seancën e fundit, KAS pranoi kërkesën ankimore të Lëvizjes Socialiste për...

Kush është viktima në Shkodër, i arrestuar më parë për grabitje e fajde, lidhja me vëllezërit Bilali

Viktima Endri Mustafa është një emër i njohur në qytetin e Shkodrës. Mustafa është arrestuar në vitin 2016 për grabitje e arsenal armësh së...

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Kurti nesër në Bruksel, takohet për herë të parë më Vuçiçin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti udhëton nesër drejt Brukselit për të marrë pjesë në një takim me liderët e Ballkanit Perëndimor. Po nesër, Kurti takohet...

Shkodër, gjendet i ekzekutuar me armë zjarri një person në zonën e Livades, kishte tre ditë i humbur

Një person është gjetur i vrarë me armë zjarri në zonën e Livades në Shkodër. Mësohet se viktima është Endri Mustafa, i cili kishte tre...
- Advertisement -