Bore në qarkun e Korçës, rruga në Dardhë e kalueshme me zinxhirë

0
234

Gjatë natës në qarkun e Korçës janë shënuar reshje të pakta bore  në lartësinë + 1200 metra ku termometri ka shënuar – 1 grade.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se nuk ka pasur probleme në qarkullim pasi janë bërë kontrolle dhe kriposje të pjesës së rrugëve në zonat malore si Dardhë, qafë Qarri dhe Voskopojë.

Ndërkohë mëngjesin e kësaj të diele qarkullimi në segmentin km 7 dhe km 13.6 në Dardhë është i kalueshëm vetëm me goma dimërore dhe me zinxhirë.