- Advertisement -

TAG

Bombë

Protestuesit “pushtojnë” Kapitolin, në Uashington raportohet për bomba të mundshme

Ligjvënësit dhe reporterët brenda ndërtesës së Kapitolit konfirmojnë për CNN se u është kërkuar që të largohen dhe të vendosin maska gazi. Ndërkohë, raportohet se ...

Alarm për bombë në Rinas? Autoriteti i Aviacionit Civil: Test për sigurinë

Një test për alarm për bombë po kryhet në aeroportin “Nënë Tereza”. Mësohet se Autoriteti i Aviacionit Civil po teston gatishmërinë e saj, në...

Kur kisha kaçurrela dhe lekë, femrat pranë meje pinin më shumë uiski se ujë: Fjalimi “bombë” i deputetit “Don Zhuan” (film)

Kryetari i Partisë së Emigracionit, njëkohësisht deputeti i opozitës parlamentare, Kostaq Papa ka mbajtur një fjalim “bombë” gjatë ditës së djeshme në Kuvend duke...

DW hedh bombën/ Gjermania: Edi Rama mund të japë dorëheqjen. Veto Shqipërisë, nëse bëhen zgjedhje pa opozitën (film)

Gazetarja e DW-së, Anila Shuka ka thënë në Top Channel se zyrtarët e CDU dhe CSU shprehen në mesoret politike se në negociatat për...

Kosovë/ Dyshime për bombë pranë Gjykatës, policia blindon zonën

Një telefonatë kërcënuese e cila lajmëronte vendosjen e një bombe pranë Këshillit Gjyqësor në Prishtinë ka ngritur në këmbë Policinë e Kosovës. Mediat në Kosovë...

Shpërthen bomba në stadiumin e Athinës (film)

Greqia është kthyer në një vatër kaosi nëpër stadiume. Rasti më i fundit u shënua në takimin e Ligës së Kampionëve mes AEK Athinë...

Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë në Athinë, mbeten pak minuta nga afati i shpërthimit

Të gjithë banorët që jetojnë pranë qendrës së Athinës janë evakuuar, pas një alarmi për bombë. Një telefonatë anonime në zyrat e medias greke Zougla.gr ka alarmuar...

Bombë pranë Ambasadës Amerikane në Pekin, dyshohet për të lënduar

Një shpërthim ka ndodhur pranë Ambasadës Amerikane në Pekin. Sipas mediave, një burrë u përpoq të hidhte një bombë artizanale në kompleksin e ambasadës, por...

Panik në Londër, dyshohet për bombë në Operën Mbretërore

Panik në Londër, pas dyshimeve për bomë është evakuuar Opera Mbretërore. Për rrjedhojë edhe ndërtesat përreth saj në qendër të Londrës janë evakuuar, ndërsa në pamjet...

Bombë makinës së konsullatës shqiptare në Selanik

Në orën 02.15 të mëngjesit të sotëm shpërtheu makina diplomatike e konsullatës shqiptare në Selanik. Në vendngjarrje mbërritën dy makina zjarrfikëse me tetë punonjës....

Latest news

Lirohet mjeku Edvin Prifti, ngel në burg gjyqtarja Hoxha

  Gjykata e Posaçme ka liruar kardiokirurgun Edvin Prifti, ndërsa në fuqi mbetet masa e pezullimit nga detyra. Ndërsa sa i përket gjyqtares Enkeleida Hoxha dhe...

892 raste të reja dhe 19 humbje jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

KQZ regjistron koalicionin e PD “Aleanca për Ndryshim”. Miratohet dhe projekti pilot për votimin dhe numërimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 25 prillit, koalicionin e Partisë Demokratike, nën siglën “Aleanca për Ndryshim”. Partia Demokratike ka arritur koalicion...

Paketa mbёshtetёse anti-COVID për biznesin e vogёl/ Basha: Më 25 prill nuk do shihni më shtetin grabitqar

Ndërsa dëgjoi problematikat e biznesit dhe rrjedhimisht të qytetarëve gjatë takimeve në Njësinë 4 në kryeqytet, lideri i opozitës Lulzim Basha iu tregoi edhe...

Idrizi takim me strukturat në Elbasan: Rama dhe Rilindja tradhtuan Çështjen Çame, tani i pret opozita dhe stoli i turpit të historisë

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, zhvilloi një takim me strukturat e kësaj force politike në qytetin e Elbasanit. Në fjalën...
- Advertisement -