- Advertisement -

TAG

Bombë

Bombë pranë Ambasadës Amerikane në Pekin, dyshohet për të lënduar

Një shpërthim ka ndodhur pranë Ambasadës Amerikane në Pekin. Sipas mediave, një burrë u përpoq të hidhte një bombë artizanale në kompleksin e ambasadës, por...

Panik në Londër, dyshohet për bombë në Operën Mbretërore

Panik në Londër, pas dyshimeve për bomë është evakuuar Opera Mbretërore. Për rrjedhojë edhe ndërtesat përreth saj në qendër të Londrës janë evakuuar, ndërsa në pamjet...

Bombë makinës së konsullatës shqiptare në Selanik

Në orën 02.15 të mëngjesit të sotëm shpërtheu makina diplomatike e konsullatës shqiptare në Selanik. Në vendngjarrje mbërritën dy makina zjarrfikëse me tetë punonjës....

Bombë tek ambasada e SHBA në Mal të Zi

Sulmohet Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Mal të Zi. Një person ka hedhur një granatë dore pranë ambasadës gjatë orëve të natës,...

Bombë biznesit të gruas së politikanit të njohur në Athinë

Një bombë artizanale ka shpërthyer në biznesin e bashkëshortes së politikanit të njohur grek, kryetar i partisë opozitare “Demokracia e Re”, Kyriakos Micotakis. Sulmi ndodhi rreth...

Sulm terrorist në Afganistan, bomba u merr jetën 95 personave, 185 plagosen

Një sulm terrorist u ka marrë jetën së paku 95 personave, ndërsa 185 të tjerë kanë mbetur të plagosur në qendër të kryeqytetit të Afganistanit,...

Sulm me bombë në Gjykatën e Apelit në Athinë (Film)

Një bombë ka shpërthyer mëngjesit e kësaj të premtje në  Gjykatën e Apelit në Athinë. Rreth orës 03:00, 4 persona kanë hedhur një lëndë plasëse...

Buzëqeshja e një vajze që sapo ka dalë e gjallë nga shpërthimi në Nagasaki

Buzëqeshja e një vajzë që sapo ka dalë e gjallë nga gërmadhat, pas shpërthimit të bombës atomike në Nagasaki, në gusht të vitit 1945....

Bomba e plumba gjatë faljes së namazit, 184 viktima në Egjipt (foto)

Ka rezultuar tragjike falja e kësaj të premteje në një xhami të Egjiptit. 164 persona kanë mbetur trë vdekur dhe mbi 100 janë plagosur si...

Greqi, tentohet atentat me bombë ndaj presidentit Pavlopoulos

Një bombë e cila mendohej të shpërthente kur të kalonte presidenti grek Prokopis Pavlopoulos është gjetur në aksin Korinth-Tripoli, nga një punonjës i mirëmbajtjes...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -