- Advertisement -

TAG

Bombë

Shteti në këmbë për çantën bombë te “21 dhjetori”, e moshuara: E harrova unë

Sulmet terroriste që po kërcënojnë Europën janë arsye e mjaftueshme që një çantë e braktisur të alarmojë policinë. Një çantë e braktisur në mes të...

Pakistan/ Shpërthen bomba, vdesin 6 ushtarë

Një bombë, e cila ka pasur afër një grup me trupa ushtarake në jugperëndim të Pakistanit, ka lënë të vdekur gjashtë ushtarë dhe ka...

Hiroshima 7 dekada pas bombës atomike, një zile paqeje

Natyra njerëzore na tregon se i mjafton jeta që të mundet që të ruajë rrënojat e luftës për të kujtuar kush është  dhe se...

Shqiptari jep alarmin për bombë, panik në trenin Milano-Romë

Një shqiptar i cili udhëtonte në linjën e trenit Milano-Romë ka shkaktuar panik mes pasagjerëve pasi tha se në vagon gjendej një bombë. Ngjarja ka...

Bruksel/ Autori kishte bombë të mbushur me gozhda

Pas përjetimi të një sulmi terrorist në Bruksel, mund të godiste sërish vendin. Por fatmirësisht agresori i cili ishte i pajisur me një brez me...

SHBA testojnë raketën ndërkontinentale, arrin çdo cep të botës

Një raketë e paarmatosur, e aftë për të dërguar një bombë bërthamore në çdo cep të botës, u lëshua të mërkurën nga Kalifornia, mes...

Greqi/ Alarm për bombë në selinë e Ministrisë së Financave, evakuohen punonjësit

Një alarm për bombë është dhënë sot në mesditë në selinë e Ministrisë së Financave në qendër të Athinës në Greqi. Në vendngjarje ndodhen  forca...

Greqi/ Evakuohen 70 mijë persona nga Selaniku gjatë operacionit për asgjësimin e bombës së L.II.B

Të paktën 70 mijë persona janë evakuuar nga qyteti i Selanikut, për shkak të punimeve për asgjësimin e një bombe të Luftës së Dytë...

Turqi/ Shpërthim i fuqishën pranë një gjykate në Izmir (foto)

Një shpërthim i fuqishëm eksplozivi ka ndodhur mesditën e sotme pranë një gjykate në Izmir,  të Turqisë. Sipas mediat vendase një makinë bombë ka shpërthyer...

Johannes Hahn, austriaku që “hapi” dosjen çame në Bruksel

Qëndrimi i komisionerit për zgjerim në BE Johannes Hahn dhe reagimet e ashpra të Ministrisë së Jashtme greke. Çështja Çame për herë të parë...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -