- Advertisement -

TAG

bashkëpunëtor

Humb jetën nga koronavirusi zyrtari i LSI, Meta: Hekurani e largoi virusin nga trupi, por…

Ditën e sotme ka ndërruar jetë nga Covid-19, Hekuran Doko, ish-zyrtar i LSI-së dhe bashkëpunëtor i Presidentit Meta. Kreu i Shtetit ka bërë një dedikim...

Tronditëse/ Agron Tufa nxjerr pseudonimi i Gramoz Ruçit si bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit. Kryetari i Kuvendit nuk reagon…

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, numri dy i shtetit ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit me pseudonimin "cigarja". Lajmin e bën me dije...

Gjovalin Loka, drejtor në polici, dyshohet se ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit

Komisioni i Vlerësimit të vetingut në polici ka zbuluar se Gjovalin Loka, drejtor në Policinë e Shtetit, ka qenë operativ i sigurimit të shtetit...

Dëshmi që Zerva ishte bashkëpunëtor i fshehtë i gjermanëve (film)

Nga Arben Llalla Në një intervistë të dhënë në Bon të Gjermanisë më 1981 (Karl-Heinz Rothfuchs), i cili ka qenë kreu i GFP621, (Geheime Feld...

Ekzekutimi i vëllezërve në Durrës/ Zbulohet emri i bashkëpunëtorit tjetër

Gjykata e Durrësit dha sot masën e sigurisë “arrest me burg” për vrasjen e dy vëllezërve Viktor dhe Besmir Haxhia. Njëri prej të arrestuarve është...

Greku, nazisti dhe fashisti në një foto të vitit 1941, mungon ushtari çam

23 Prilli 1941, kur gjeneralët grekë nënshkruajnë me gjeneralët nazistë gjermanë bashkëpunimin midis tyre kundër Aleatëve. Në një fotografi të publikuar nga historiani Arben Llalla,...

Latest news

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...

Aksident rrugor në Tiranë, fëmija i mitur përfundon në spital pas përplasjes

Një fëmijë i mitur ka përfunduar në spital këtë të diel, pasi një makinë me drejtues shtetasin me inicialet J.S., e përplasi. Aksidenti ndodhi në...

Tragjedi në minierën e arit, rrëshqitja e dheut rezulton fatale për jetën e 15 punonjësve

Një rrëshqitje e dheut ka përfunduar në tragjedi në një minierë artizanale ari në Guine të Afrikës Perëndimore. Katastrofa ndodhi ditën e shtunë në...
- Advertisement -