- Advertisement -

TAG

arti

Piktura mbi letra zyrtare, arti që i siguroi Ramës 46 milionë lekë fitime

Kryeministri Edi Rama, i cili është në pushtet prej dy mandatesh fiton të ardhura të shumta edhe nga arti i tij, piktura. Sipas të dhënave të...

Teatri Kombëtar është shtëpia jonë, jemi Ne!

Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar, është shkatërrimi i shoqërisë shqiptare. Nga Erges Eskiu Shkurtimisht do e them pse. Sepse, arti është kulturë, është emancipim, është edukim. Arti është shfaqje...

Idro Seferi edhe artist, piktura që i tërhoqi vëmendjen Enkel Demit (film)

Idro Seferi gjatë një lidhje në skype me gazetarin Enkel Demi, për të komentuar situatën politike pas zgjedhjeve në Kosovë, vëmendja është kaluar edhe...

Teatri Kombëtar/ Gazetarja ja thotë në sy; ja çfarë ka thënë Laert Vasili në 2015-tën ( film)

Aktori, Laert Vasili i cili është pro shembjes së godinës së Tatrit Kombëtar, ishte mbrëmjen e djeshme në televizionin Ora News për të folur...

Lumi Valbona vjen në Tiranë, derdhet në Sheshin Skënderbej (foto)

Vetëm arti do mund ta sillte Valbonën nga Tropoja në Tiranë. E Valbona krenare nuk zbret nga qejfi "në qytet", por nga halli. Ndoshta...

Kur flet Robert Ndrenika, e ka një hall të fortë…

Nga Alma Nikolli E pashë dy herë "fjalimin" që Robert Ndrenika mbajti në mbrojtje të artit. E dëgjova, por edhe e pashë me vëmendje çdo...

Personalitete europiane të politikës e artit me kostume shqiptare

Fotografitë e 20 personaliteteve europiane të artit, televizionit, diplomacisë , albanologjisë kulturës e sportit, veshur me kostumet popullore shqiptare u ekspozuan mbrëmjen e djeshme...

Artisti shqiptar fiton konkursin e artit në Firence

Artisti i njohur Sislej Xhafa është përzgjedhur fitues i një gare të rëndësishme të organizuar nga Bashkia e Firencës në Italisë, me temë që...

Latest news

Masakroi me shkop babain në Roskovec, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i...

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...

Bëri veprime të turpshme para një të mituri, arrestohet 45-vjeçari në Tiranë

Një 45 vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar është arrestuar nga policia e Tiranës. Në pranga ka rënë shtetasi E. K., 45 vjeç, i shpallur...
- Advertisement -