- Advertisement -

TAG

arba kokalari

Eurodeputetja shqiptare Arba Kokalari: “Po” për Shqipërinë por më pas presion qeverive për reforma

Eurodeputetja shqiptare, Arba Kokalari kërkon hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut por më pas presion nga BE për qeveritë me qëllim...

Arba Kokalari zgjidhet zv.Presidente e PE-së për Partitë Popullore

Arba Kokalari është zgjedhur Zëvendës Presidente e Parlamentit Europian për Partitë Popullore. Përmes një postimi në facebook, Kokalari ka njoftuar se do të jetë gjithashtu...

Eurodeputetja e parë shqiptare, Arba Kokalari nis zyrtarisht mandatin në PE

Eurodeputetja e parë shqiptare në Parlamentin Evropian, Arba Kokalari ka nisur sot zyrtarisht punën e saj si anëtare e këtij parlamenti. Lajmin e ka bërë...

Arba Kokalari: Sfida të mëdha më presin. Ja cila do jetë ngjarja dominuese për BE-në në 2020

Eurodeputetja shqiptare, Arba Kokalari ka folur pas zgjedhjeve të së dielës në lidhje me detyrën e saj të re në Parlamentin Europian. Ajo është shprehur se...

Arba Kokalari: Linda në Shqipëri, një vend pa të drejta dhe liri. Unë luftoj për këto vlera (film)

Arba Kokalari, mbesa e Musine Kokalarit është eruodeputetja e parë shqiptare që do të përfaqësojë Suedinë në Parlamentin Europian. Në një intervistë për Ilva Tare,...

Mbesa e Musinesë eurodeputete, nipi i Enverit trafikant kokaine

Në vend të një urimi bajat si ndodh rëndom në këto raste, sekretarja e përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda ka vënë në pah dallimin...

Historike/ Mbesa e Musine Kokalarit, eurodeputetja e parë shqiptare në PE

Eurodeputetja e parë shqiptare e sapozgjedhur në Parlamentin Europian është Arba Kokalari.  Deputetja që përfaqëson Suedinë në Parlamentin Europian është mbesa e intelektuales, disidentes...

Eurodeputetja e parë shqiptare/ Meta: Arba Kokalari, përfaqësimi dinjitoz në Europën e Bashkuar

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka uruar eurodeputeten e parë shqiptare, Arba Kokalarin. Në një postim në Facebook, Meta shprehet se Arba i ka bërë...

Eurodeputetja e parë shqiptare në PE/ Basha: Moment historik, krenar dhe i lumtur për fitoren e Arba Kokalarit

Eurodeputetja e parë shqiptare në Parlamentin Europian është zgjedhur mbesa e Musine Kokalarit, Arba Kokalari. Kreu i opozitës Lulzim Basha e ka cilësuar si një...

Latest news

Vetëvrasjet te Covid-2/ Neurologu mesazh mjekëve: Jepni alarmin, kur shihni ankth te pacientët!

Neurokirurgu shqiptar në spitalin e Filadelfias, Gentian Toshkezi, foli në një lidhje me “Skype” në News24 lidhur me situatën e krijuar nga pandemia e...

Big Basta: Industria e muzikës në Shqipëri pa mbështetje, po pështyhet qëllimisht mbi atë vend

Këngëtari i njohur shqiptar Big Basta është shkëputur prej një periudhe të gjatë nga muzika.  Reperi dhe partnerja e tij, Vesa Luma u larguan nga Shqipëria...

Refuzimi i Merkel për Edi Ramën, fundi i palavdishëm i “mbështetjes ndërkombëtare” ndaj “liderit global”!

Nga Aleksandër Biberaj REFUZIMI I MERKEL PËR EDI RAMËN FUNDI I PALAVDISHËM I "MBËSHTETJES NDËRKOMBËTARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"! MEQËNËSE EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I...

Pjesë e kartelit të drogës, jepet vendimin për një nga të arrestuarit e operacionit “Los Blancos”

Gjykata Penale e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” me afat 40 ditor për Gentian Manajn, i arrestuan në kuadër të...

Rama: Vendimmarrja varet nga dinamikat e brendshme të BE

Kryeministri Edi Rama flet në një intervistë për DW për dyzimet gjermane ndaj konferencës së parë për negociatat me BE, zgjedhjet në Shqipëri dhe...
- Advertisement -