Arba Kokalari: Sfida të mëdha më presin. Ja cila do jetë ngjarja dominuese për BE-në në 2020

Duhet të lëçisni

Angela Merkel e vendos: Nga e hëna lockdown light…, por çfarë është? Bëhet fjalë për karantinë?

Shtimi i rasteve në Gjermani ka bërë që kancelarja gjermane pas një mbledhje të qeverisë me Institutin Robert Koch ka vendosur që nga e...

Pa maska mbrojtëse, policia gjobit 706 qytetarë gjatë 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë, 706 qytetarë pasi janë konstatuar pa maskat mbrojtëse. Policia bën me dije se...

4 të vdekur dhe 281 raste me Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Instituti Kombëtar ka njoftuar se nga 932 mostra të marra nga ShSKUK-ja dhe nga terreni janë konfirmuar 281 raste pozitive me Covid-19, thuhet në...

Eurostat: Shqiptarët paguajnë dyfish për shëndetësinë/ PD: Qeveria vjedh qytetarët

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia  ka publikuar shifrat e Eurostat, ku sipas saj shqiparët paguajnë dyfish, se çdo vendi tjetër i rajonit për shëndetësinë. Përmes...

Eurodeputetja shqiptare, Arba Kokalari ka folur pas zgjedhjeve të së dielës në lidhje me detyrën e saj të re në Parlamentin Europian.

Ajo është shprehur se sfida të mëdha e presin ndaj të cilave ajo është përgatitur për një kohë të gjatë.

“Puna fillon menjëherë. Takimet dhe negociatat fillojnë tani, derisa në fillim të korrikut është seanca e parë në Strasburg. Jam përgatitur një kohë të gjatë për këtë dhe kam dëshirë të madhe dhe përkushtim për të drejtuar kërkesat e mia në Parlamentin Evropian.

Ka shumë sfida në Evropë tani, por mendoj se çështja më e madhe do të jetë negociatat për buxhetin e BE-së. Mendoj se kjo do të jetë një nga ngjarjet dominuese në vitin e ardhshëm”– u shpreh eurodeputetja.

Kokalari shpreh mirënjohjen e saj për të gjithë ata që e votuan që të ishte përfaqësuesja e Suedisë në PE.

“Jam jashtëzakonisht mirënjohëse për të gjithë ata që më kanë votuar mua dhe Moderatorët. Në veçanti falënderoj qindra aktivistë dhe të rinjtë, si dhe miqtë e mi.”– tha eurodeputetja.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Angela Merkel e vendos: Nga e hëna lockdown light…, por çfarë është? Bëhet fjalë për karantinë?

Shtimi i rasteve në Gjermani ka bërë që kancelarja gjermane pas një mbledhje të qeverisë me Institutin Robert Koch ka vendosur që nga e...

Pa maska mbrojtëse, policia gjobit 706 qytetarë gjatë 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë, 706 qytetarë pasi janë konstatuar pa maskat mbrojtëse. Policia bën me dije se...

4 të vdekur dhe 281 raste me Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Instituti Kombëtar ka njoftuar se nga 932 mostra të marra nga ShSKUK-ja dhe nga terreni janë konfirmuar 281 raste pozitive me Covid-19, thuhet në...

Eurostat: Shqiptarët paguajnë dyfish për shëndetësinë/ PD: Qeveria vjedh qytetarët

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia  ka publikuar shifrat e Eurostat, ku sipas saj shqiparët paguajnë dyfish, se çdo vendi tjetër i rajonit për shëndetësinë. Përmes...

Epidemiologu i Durrësit: Kemi mungesë tamponësh, ritestimet nuk bëhen

Shefi i Shëndetit Publik në Durrës, Zija Alhysa ka ngritur shqetësimin për mungesën e tamponëve në të gjithë rrethin. Epidemiologu ka thënë për mikrofonin...