- Advertisement -

TAG

Angela merkel

Integrimi/ Basha takon Merkel: Shqipëria ka nevojë për mbështetjen e Gjermanisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me kancelaren gjermane, Angela Merkel në Gjermani, gjatë punimeve të Kongresit të CDU-së, ku Merkel...

Gjosha: Zhbllokimi i Vetting-ut hap negociatat me BE-në

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, në një konferencë për shtyp të mbajtur paraditen e kësaj të marte ka vlerësuar “mbështetjen e qartë” të kancelares...

Rama për DW: Negociatat nuk hapen pa Vettingun

Pas takimit me kancelaren Angela Merkel në Berlin në intervistë për DW kryeministri i Shqipërisë rithekson se nuk ka hapje negociatash nga ana e...

Gjermania do të kthejë 100 mijë azilkërkues në vendet e origjinës

Kancelarja Angela Merkel ka deklaruar se rreth 100 mijë azilkërkues të refuzuar pritet të kthehen nga Gjermania në shtëpitë e tyre, duke shtuar se...

Takimi/ Merkel: I nevojshëm avancimi me 5 prioritetet, Rama: Mirkuptojmë kushtin për çeljen e negociatave

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë të përbashkët me kancelaren gjermane Angela Merkel. Që në fillim të fjalës së saj, Merkel uroi shqiptarët...

Presidenti i SHBA, Obama mbërrin në Berlin

Presidenti i SHBA-së, Barack Obama, ka mbërritur në Berlin për t’u takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel, të cilën gjatë mandatit të tij presidencial...

Shpall dhe ti një pavarësi

Nga Anxhelo Haruni Mëngjes vjeshte. Në një kafene paksa të futur në një rrugicë të Hagës, disa burra vizionarë planifikonin diçka që do të ndryshonte...

Trishtimi i Europës na çon në ferr

Nga Frrok Çupi Sot, do të mblidheshin tre liderët kryesorë të Europës: Merkel, Holande dhe Renzi.  “Tre liderët kryesorë”, e thashë për mirësjellje, se në...

Ishte betejë për pushtet, jo për drejtësinë!

Nga Mero Baze Beteja e Partisë Demokratike kundër reformës në drejtësi do të hyjë në historinë e politikës shqiptare, si beteja më e neveritshme që...

Reinhard Priebe: Njeriu i Merkelit që do të kalojë në sitë gjyqtarët e prokurorët shqiptarë

Nga Ylli Pata Prej një muaji në Bruksel është ngritur një zyrë e posaçme për të përgatitur dosjet e zyrtarëve të korruptuar shqiptarë, përkatësisht gjyqtarët...

Latest news

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...
- Advertisement -