- Advertisement -

TAG

Angela merkel

Rama për TV publik gjerman: Duhet të krijojmë një Shqipëri me vlera e standarde si BE. 12 ministret në qeveri? Doja thjesht kabinetin më...

Kryeministri Edi Rama ka folur në një intervistë në televizionin kombëtar gjerman, NTV për çështjen e integrimit dhe samitin BE-Ballkani Perëndimor në Slloveni. Ai...

Nuk është Bullgaria, por Ramokracia: Ja si po vritet integrimi

Nga Avni Nezaj  Samiti i BE në Slloveni duket se i ka vanë kapakun asaj që përflitej si lajm me burime, por i pakonfirmuar. Shqipëria...

Merkel pas takimit me Kurtin dhe Vuçiç: Biseduam për zgjidhjen e problemit, ka përparim të vogël

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel foli për takimin që e pati me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në...

Një dorë make up para se t’i zëmë vendin mama Merkelit

Tani që zgjedhjet parlamentare mbaruan, ku fitues janë socialdemokratët e udhëhequr nga Olaf Scholz kancelarja Merkel qëndron në detyrë, derisa të krijohet qeveria e...

Olaf Scholz: Kush është njeriu që mund të zëvendësojë kancelaren Angela Merkel?

Pas 16 vitesh të Angela Merkelit në kancelari, Gjermania mund të thuhet se vlerëson udhëheqësit që konsiderohen si të fortë dhe të qëndrueshëm. Sipas...

Gjermania vendosi, rezultatet paraprake të zgjedhjeve, kush do të jetë pasuesi i Merkel?

Kutitë u mbyllën, tani në Gjermani pritet rezultati i zgjedhjeve për të mësuar pasuesin e Angela Merkelit në kancelari. “ZDF” nga rezultatet paraprake i...

Mbaron epoka “Angela Merkel”. Gjermania voton të ardhmen e saj

Rreth 60.4 milionë gjermanë do të votojnë këtë të djelë për Bundestagun e 20-të, dhoma e ulët e parlamentit të Gjermanisë, pas 16 vitesh...

Nesho: “Open Balkan”, një iniciativë e dyshimtë dhe okulte me qëllim dominimin e Serbisë në rajon

Open Balkan është një iniciativë e dyshimtë dhe okulte e 3 liderëve ballkanikë që nuk është pranuar nga shumica e botës perëndimore dhe që...

“Lëri teoritë konspirative”, Kurti “shpërthen” ndaj Ramës: Ndahemi për “Ballkanin e Hapur”

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në përfundim të takimit me Angela Merkelin në Tiranë u shpreh se kancelarja gjermane nuk i kërkoi që të...

Skandali/ Kryeministri malazez Krivokapiç s’lejohet të hyjë në Hanin e Hotit, për shkak të rregullave anti-COVID, delegacioni kthehet pas dhe merr avionin për të...

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç nuk ka mundur që të futet përmes rrugës tokësore në Shqipëri, duke u detyruar që të ndjekë...

Latest news

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...

Aksident me vdekje në Lushnje, kamioni përplas të moshuarin

Një aksident me pasojë vdekjen e një të moshuari ka ndodhur këtë pasdite në Lushnjë. Policia njofton se rreth orës 19:30, në aksin rrugor Lushnjë–Rrogozhinë,...

Rama vijon me dasmën: Jemi “dhëndër” në tentativë për në BE

Kryeministri Edi Rama vijon me “dasmën  dështuar” të integrimit në BE. Në përvjetorin e Fondacionit Gjerman “Friedrich Ebert” në Shqipëri, Rama foli për procesin...

28-vjeçari humb kontrollin e makinë, aksidenton këmbësorin në aksin Tapizë-Thumanë

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Tapizë – Thumanë. 28-vjeçari me iniciale A.K ka humbur kontrollin e automjetit dhe për pasojë...

8 nxenës pozitiv me Covid, mbyllet plotësisht klasa e 5-të e shkollës në Gjirokastër

Inspektorati Shteteror Shendetesor ne Gjirokaster ka mbyllur klasën e pestë në shkollen 9-vjecare "Avni Rustemi" në Bashkine e Libohoves. Shkak është bërë infektimi e...
- Advertisement -