Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Merkel thirrje Serbisë: Bisedimet me Kosovën duhet të vazhdojnë

Nga Ejona 0

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel ka zhvilluar sot një takim me kryeministren serbe, Ana Brnabic.

Gjatë takimit, Merkel theksoi se procesi i zgjidhjes së çështjes së Kosovës duhet të vazhdojë dhe të përmirësohet, pasi sipas saj, vetëm kështu mund të arrihet tek zgjidhja e qëndrueshme mes të dyja vendeve.

Ndërkohë ajo shprehet se mënyra më e mirë është nëpërmjet dialogut Kosovë- Serbi, për të krijuar kushte që të arrihet një marrëveshje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej