- Advertisement -

TAG

Alket Veliu

“Mbreti-lakuriq” përballë PDIU-së

Nga Alket Veliu “Nacional-socialisti” Rama, nga Saranda, i ka kujtuar komunitetit çam se ka qenë PS që ka mbrojtur interesat kombëtare, duke sulmuar fort kryetarin...

Alket Veliu: Ilaçi i vetëm për “monarkun” do ta gjejnë vetë shqiptarët më 25 prill

Kryetari i Fondacionit "Hasan Tahsini", Alket Veliu ka reaguar lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama ku kritikoi ashpër gjuhën e Michael Gahler, Koordinator...

Refleksion në 30 vjetorin e Shoqatës “Çamëria”

Nga Alket Veliu Grekët janë padyshim falsifikatorët më të mëdhenj të historisë. Larg autopsive filozofiko-shkencore, Çështja Çame është një realitet historik që pret zgjidhje. Tendenca...

Janari fillon me Javën Çame. Shoqata “Çamëria” mbush 30 vjeç

Muaji janar do të nisë me një sërë aktivitetesh të Javës Çame. Ky është një vit i rëndësishëm për Shoqatën Patriotike “Çamëria”, e cila...

Tradhëtia zemërgjerë!

Nga Alket Veliu Koloni greke në det, koloni greke në tokë! Ky është parapëlqimi in extremis i kryeministrit Edi Rama, dhurata më fatlume që i...

PDIU: Të ngrihet zëri për Medvegjën, të mos lejojmë kthimin e saj në një Çamëri të dytë

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi zhvilloi ditën e sotme një takim me zv. Kryetaren e Kuvendit të Kosovës znj. Arbërie Nagovc dhe veprimtarin dhe...

Atdheu vija e kuqe!

Nga Alket Veliu 106 vjet më parë bandat shoviniste greke hynë në thellësi të territorit Shqiptar si pushtues, plaçkitës dhe terroristë, duke vrarë e prerë...

Protesta e PDIU, Alket Veliu: Çdo gjë që do dikutohet mes Ramës dhe Dendias është anti shqiptare (film)

Kryetari i shoqatës Çamëria “Hasan Tahsin”, Alket Veliu ka resguar lidhur me takimin e sotëm të ministrit të jashtëm grek, Nikos Dendias me kryeministrin...

Dendias në Tiranë, PDIU dhe shoqata “Çamëria” protestë para Ministrisë së Jashtme: Takim i turpit! (film)

Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias do të zhvillojë një vizitë zyrtare ditën e sotme në Tiranë. Kryetari i Fondacionit Çamëria “Hasan Tahsini”, Alket Veliu...

Dendias në Tiranë/ Alket Veliu: Në protestë për Çështjen Çame! Paskal Milo: Greqia s’mund të shtrihet 12 milje në kufirin detar me Shqipërinë

Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias do të zhvillojë një vizitë zyrtare ditën e sotme në Tiranë. “Dendias do të marrë atë që Athina do”,...

Latest news

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...
- Advertisement -