- Advertisement -

TAG

Ahmet Zani

A folezojnë breshkat detare në Shqipëri?

Nga Ahmet Zani Më në fund, kërkuesit shkencorë të breshkave detare në Shqipëri, prof. dr. Idriz Haxhiu dhe doktorantja Vilma Piroli kanë përgjigje për këtë...

Dita botërore e biodiversitetit dhe e breshkave detare

Nga Ahmet Zani Në ditën botërore të biodiversitetit dhe breshkave detare Prof. Dr. Idriz Haxhiu i shoqëruar nga studentë nga Universiteti i Prishtinës organizuan një ekspeditë...

Pazari i Milotit, e diela mesjetare e tregtimit të kafshëve (Film)

Nga Ahmet Zani Tregu i gjësë së gjallë në Milot, i njohur prej shumë vitesh, mbetet problem mjaft shqetësues, pasi nuk plotëson asnjë nga kushtet higjeno-sanitare....

Malësia e Kurbinit e përmbytur nga reshjet, emigranti vjen nga Amerika për t’i ndihmuar (foto)

Nga Ahmet Zani Hallet nuk kanë të sosur në komunitetin e zonës së malësisë së Kurbinit. Përpos vështirësive infrastrukturore, përgjatë viteve, banorët po largohen nga...

Pavarësia, 11 burra përshkruajnë në këmbë 517 km rrugë për të dërguar flamurin në Vlorë

Nga Ahmet Zani Zejdi Halimi është personazhi më i veçantë i rrugëtarëve të 100 vjetorit të Pavarsisë së Shqipërisë, 11 burrave që përshkuan në këmbë 517...

Laguna e Patokut, ku natyra bën magji

Nga Ahmet Zani Fotoja fantastike e Lagunës së Patokut po qarkullon këto ditë në rrjetet sociale, nga individë të veçantë, duke e veçuar si një...

Kujtim Tafa, njeriu që përshtati makinën dhe sfidoi paralizën

Nga Ahmet Zani Përpos historisë së kishës së fshatit Mali i Bardhë, tashmë e njohur dhe jashtë kufinjëve, pasi myslimanët kanë kontribuar në ndërtimin e saj,...

Poeti i vdekjes

Vajtori Kolec Makaj, personazhi i rrallë që jeton përditë mes vajit e lotëve për ata që largohen nga kjo botë. Nga Ahmet Zani Vajtori është një...

Mulliri Fall në Kurbin i rikthehet Skënderbeut për të bluar

Nga Ahmet Zani Në fshatin Gallatë të Malësisë së Kurbinit, është ende një mulli i vjetër, për të cilin legjenda thotë se aty ka bluar...

Nëna Dila mbush 100 vjeç dhe kura me vaj akrepi

Nga Ahmet Zani Torta me mbishkrimin “Nëna Gëzuar 100 vjetorin!” i solli më shumë forcë Dila Baçukut, zonjës nga fshati Fushë-Mamurras i Kurbinit. Gjoni 75 vjeçar,...

Latest news

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri, 37 raste dhe 3 humbje jete këtë të dielë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1862 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 37 qytetarë. Rastet pozitive...
- Advertisement -