- Advertisement -

TAG

Agim Kajmaku

“Të dielën u arrestove, të hënën në punë shkove”, Erion Kristo “elegji” për Agim Kajmaku

Aktivisti i shoqërisë civile Erion Kristo përmes një postimi në rrjetin social facebook ka reaguar i revoltuar në lidhje me vendimin e lirimit të...

Gjykata e Apelit “liron” ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku

Gjykata e Apelit në Tiranë ndryshon masën e sigurisë për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku, duke hequr masën e sigurisë “arrest me burg”. Vendimi...

Arrestohet ish-kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku

Arrestohet ish kryetari i Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku, i cili ishte i shpallur në kërkim nga policia. Mësohet se Kajmaku në momentin e arrestimit...

Agim Kajmaku kërkon përjashtimin e gjyqtares Shefkije Demiraj: Ka lidhje me Belinda Ballukun

Ditën e sotme pranë Gjykatës së Tiranës u zhvillua seanca e parë për çështjen Kajmaku. Avokati ish-kryetarit të Bashkisë së Vorës, Agim Kajmakut, kërkon përjashtimin...

Prej muajsh në arrati, Gjykata pranon provat e prokurorisë për ish-kryebashkiakun e Vorës

Përfundon seanca e parë për ish-kreun e Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku, i cili ndodhet akoma në arrati nën masën “arrest me burg” në...

Agim Kajmaku ende në arrati, shtyhet përsëri seanca gjyqësore

Gjykata e Tiranës shtyu për në 4 qershor seancën gjyqësore ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Shkak i shtyrjes ishte mosparaqitja e avokatit mbrojtës...

“Turp nëse shëtit në Tiranë dhe nuk kapet Kajmaku”, Paloka pas reagimit të Jaupit: Kriminelët në krye të vendit!

Ish deputeti i PD-së, Edi Paloka ka reaguar pas deklaratës së Rebani Jaupit, drejtorit të Policisë së Tiranës, i cili i ka drejtuar mesazh...

Agim Kajmaku shëtit i lirë në mes të Tiranës: E gjejnë gazetarët, por jo policia (foto)

Exit News ka konfirmuar se ish-kryebashkiaku në arrati i Vorës, Agim Kajmaku lëviz lirshëm në Tiranë dhe në Vorë. Ai është parë disa herë duke...

Në arrati prej katër muajsh, çështja e Agim Kajmakut kalon për gjykim

Gjykata e Tiranës ka vendosur të kalojë për gjykim çështjen e ish- kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmaku. Prej katër muajsh Kajmaku është në kërkim por...

Shtyhet seanca për Agim Kajmakun, sëmuret papritur gjyqtarja

Shtyhet seanca paraprake ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, në Gjykatën Penale të Tiranës, për shkak se mungonte gjyqtarja Vjollca Spahiu. Måsohet se Spahiu...

Latest news

Të përndjekurit politikë i kërkojnë Bashës të kandidojë për deputetë përfaqësues të tyre

Të përndjekurit politikë i kërkojnë kryedemokratit Lulzim Basha të fusë në listat e kandidatëve për deputetë përfaqësues të tyre. Ditën e sotme ata kanë mbërritur...

Alarm për bombë, evakuohet kulla Eiffel në Francë

Kulla Eiffel në Francë është evakuuar për një kërcënimi për bombë. Policia në Paris ka rrethuar zonën, ndërsa skuadrat e demontimit të bombave analizuan zonën. Sipas...

Moti i keq/ Rrëshqitje gurësh në Kaninë, lëndohet shoferi i kamionit

Si pasojë e motit të keq në Kaninë të Vlorës kanë rrëshqitur gurët. Bëhet me dije  se gurët kanë rënë në zonën ku po punohet...

15 raste të reja me koronavirus në Elbasan

Janë konfirmuar 15 raste të reja me koronavirus në Elbasan. Bëhet me dije se rastet e reja janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit. Vijon..

Marrëveshja e re e BE-së për emigrantët do të shmangë mbipopullimin e kampeve

Komisionerja për çështje të brendshme të BE-së, Ylva Johansson ka deklaruar se marrëveshja e re e BE-së rreth emigracionit do t’i japë fund kampeve...
- Advertisement -