Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Të dielën u arrestove, të hënën në punë shkove”, Erion Kristo “elegji” për Agim Kajmaku

Nga Ejona 0

Aktivisti i shoqërisë civile Erion Kristo përmes një postimi në rrjetin social facebook ka reaguar i revoltuar në lidhje me vendimin e lirimit të Agim Kajmakut vetëm një ditë pas arrestimit të tij. Sipas tij ky lirim është dëshmi se drejtësia e re nuk ekziston dhe s’është gjë tjetër veçse një gënjeshtër e shëmtuar që po iu serviret vazhdimisht qytetarëve. Madje pedagogu e mbyll postimin e tij me një ndjesë nda ndjekësve të tij për besimin që ka treguar fillimisht ndaj kryeprokurorit të ri.

Postimi i plotë: “Të dielën u arrestove, të hënën në punë shkove”. Drejtësia e re po na gënjen gjithë ditën. Ajo nuk kap dot një kajmak, mendo pastaj këta dragonjtë. Na i kurseni këto shfaqje të shëmtuara. Ju nuk bëni dot drejtësi. Jeni të gjithë të shitur, gjykatës e prokurorë. Lojtarë të pistë. Ju kërkoj falje o njerëz, që kisha shpresë te Kryeprokurori i ri. Ky qenka më keq se pararendësi. Shqipëria është në duart e bandave. Si nuk keni turp që kërkoni integrim.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej