- Advertisement -

TAG

Afrike

Sulm terrorist në Afrikë, vriten 6 turistë europianë

Gjashtë turistë europianë dyshohet se janë vrarë gjatë një sulmi me armë në Niger, në perëndim të Afrikës. Sipas mediave ndërkombëtare turistët janë vrarë në...

“Bill Gates ka plan të ulë popullsinë me 15%”, deklarata e deputetes tronditi botën: Sterilizoi miliona gra dhe paralizoi 500 mijë fëmijë (film)

Deputetja italiane, Sara Cunial ka mbajtur një fjalim trònditës në lidhje me ndërhyrjen e miliarderit Bill Gates në çështjen e vaksinimit të popullatës botërore...

Harry dhe Meghan plane për t’u zhvendosur në Afrikë

Meghan dhe Harry pas lindjes së fëmijës së tyre mund të braktisin Britaninë e Madhe. Këshilltarët e çiftit janë vënë në punë për t’i...

Shëndetësia falas? Fotot nuk janë bërë në Afrikë, por Tiranë

Ligjvënësja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka publikuar disa foto drithëruese për kushtet në QSUT në Tiranë. Ja se si i përshkruan ajo këto...

Shqipëria s’mund të jetë Afrikë, ku fëmijët vdesin se në spital nuk ka inkubatorë

Nga Klodian Tomorri Ka një denoncim publik shumë të rëndë nga deputeti demokrat Bardh Spahia, për gjendjen në maternitetin Koço Gliozheni. Sipas tij, vetëm në...

Mollët e Korçës pushtojnë tregun e 3 kontinenteve

Përgjigjia më e mirë mbi dilemën nëse janë apo jo cilësore prodhimet shqiptare vjen nga shifrat zyrtare mbi eksportin e prodhimeve “Made in Albania”. Shembull...

Stoiçkov pozon me një xhirafë të vrarë… ambjentalistët: “Barbar”

Dikur një legjendë, por tashmë i spërkatur me gjak. Në fakt ka mundësi që Kristo Stoiçkov të ketë plotësuar kështu imazhin e tij. Fituesi...

Latest news

Policia me ‘dorë të hekurt’, gjobit qindra qytetarë që lëvizin pa maska, 10 shoqërohen në komisariat

Policia e Shtetit vijon kontrollet dhe gjobat për të gjithë qytetarët që nuk respektojnë masat anticovid dhe dalin pa maska në ambiente të hapura. Në...

Mësimi online në universitete, studentët paralajmërojnë protestë: Të hënën mblidhemi para Ministrisë së Arsimit

Studentët kanë paralajmëruar se do të fillojnë një protestë, pas vendimit se mësimi në universitete do të vijojë online. Sipas tyre, mësimi online nuk është...

Sulmi me tritol ndaj gazetarit në Lezhë, PD: Rama frymëzon krimin të ngrejë dorë kundër gazetarëve

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ditën e sotme ndaj gazetarit Elidon Ndreka në Lezhë. E shqetësuar për ngjarjen në fjalë, përmes...

Gazetarët kundër Lleshajt: Kanë dhënë jetën 224 policë, që Madhëria juaj të bëhej ministër

Deklarata fyese e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj ndaj profesionit të policit dhe vetë trupës që ruan rendin në vendin tonë ka revolutuar jo...

Specialisti: Mos u afroni në brigje, pritet një tjetër cunami! Prefekti i Izmirit: Shteti është në këmbë

Pas situatës së krijuar nga tërmeti i fuqishëm ne Turqi, Presfekti i Izmirti deklaroi se qytetarët duhet të bashkëpunojnë për menaxhimin e kësaj situate...
- Advertisement -