- Advertisement -

TAG

adn

Laboratorët italianë të ADN-së zbulojnë origjinën e etruskëve

E kam thënë 1000 herë dhe nuk do lodhem aspak duke e ripërsëritur, o ne zgjohemi dhe investojmë për të kaluarën tonë dhe ju...

Nga presioni i Trump, te metodat e Kinës dhe Britanisë, ç’po ndodh me vaksinën e COVID 19?

Në garën për një vaksinë për t’i dhënë fund pandemisë globale COVID-19, tetë pretendentë janë përpara pjesës tjetër të konkurrentëve. Këta tetë kandidatë për vaksina...

Sa rrezikohet Shqipëria nga koronavirusi? Brataj: Duhet të jemi të përgatitur (film)

I ftuar në “Abc e mëngjesit”, drejtori i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore, Skënder Brataj ka folur për koronavirusin, i cili ka shkaktuar panik...

Idrizi: S’di opozitë në botë të marrë vendim për protestë, ajo është në ADN-në e saj

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, ka marrë pjesë në aktivitetin e mbajtur për 28-vjetorin e krijimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. Kreu i PDIU deklaroi se...

Përbërja gjenetike shqiptare sipas linjave atërore apo Y-DNA

Një Y-DNA haplogrup definon linjën atërore. Me një fjalë, ata që kanë të njëjtin haplogrup, ndajnë të njëjtin paraardhes nga linja e babait. Y-DNA...

Vrasja e komisarit Artan Cuku/ Shoqërohet i dyshuari 24-vjeçar

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka konfirmuar urdhërin e ndalimit për 24-vjeçarin Mikel Sh., të dyshuar si autor të vrasjes së ish komisarit Artan...

Hetimet për vrasjen e Artan Cukut/ Gjendet bluza e autorit të vrasjes

Zbulohen prova të reja për vrasjen e ish-drejtuesit të lartë të Policisë së Shtetit Artan Cuku. Rreth një muaj pas vrasjes, mësohet se grupi hetimor...

Latest news

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Vjosa Osmani vizitë zyrtare në Austri, takim me kancelarin Sebastian Kurz

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet. Në takim me...
- Advertisement -