- Advertisement -

TAG

ABC e mëngjesit

Protestat për Klodian Rashën/ Edi Oga: Duhet të ishim ne aty, të rinjtë në shtëpi

Prej shtatë ditësh në Shqipëri po zhvillohen protesta për vrasjen e të riut Klodian Rasha nga një efektiv policie në mesnatë. Të ftuar mëngjesin e...

Rasti i veçantë në Shqipëri: U dyshua për tumor, pacientit i gjenden 300 larva në vesh (film)

Shefi i shërbimit ORL pranë Spitalit Amerikan 1, Doktor Alfred Aga ka treguar rastin e rrallë të një personi që u dyshua për tumor,...

Dita Ndërkombëtare e AIDS-it, Roland Bani: Ka persona që nuk marrin mjekime për të mos u zbuluar

Sot është Dita Ndërkombëtare e AIDS-it. Ndonëse bota është e mbërthyer nga pandemia e Covid-19, edhe ndaj kësaj sëmundje duhet pasur kujdes. I ftuar në...

Emigrantët në regjistrin e e-albania-s, Florian Haçkaj: Nuk do të funksionojë (film)

Qeveria shqiptare vetëm 5 muaj para zgjedhjeve ka përcaktuar formën sesi do të regjistrojë emigrantët. Në lojë hyn sërish portali e-Albania ku shtetasit shqiptarë...

Dëbohen nga shtëpia burrat që dhunojnë gratë, sa është gati Shqipëria për zbatimin e ligjit të ri?

Nga data 18 nëntor e këtij viti, do të nis zbatimi i ligjit, ku çdo burrë që ushtron dhunë do të dëbohet nga shtëpia. Por...

Ish-krerë të UÇK-së në Hagë, analisti: Padrejtësia më e madhe që po i bëhet shqiptarëve

Analisti Arton Demhasaj, foli në “Abc e mëngjesit” për aktakuzat e ngritura ndaj ish-ushtarëve të UÇK-së. Demhasaj i konsideroi akuzat të pavërteta, ndërsa shtoi se...

“Ju lutem, mos shani nga nënat”, përlotet Mehdi Malkaj: Jemi katandisur si popull… (film)

Aktori i njohur Mehdi Malkaj është bërë viral në rrjetet sociale pas deklaratas së tij ndaj nënave. I ftuar sot në "Abc e Mëngjesit", ai...

Ndihmoi 520 profesorë për një javë/ Flet shqiptarja e nominuar për çmimin e rëndësishëm në Austri

Doruntina Berisha është studentja që po i bën krenarë të gjithë shqiptarët në botë. Ajo është nominuar për një çmim shumë të rëndësishëm në...

Abuzimet seksuale, psikologu shqiptar boton libër në Itali: Pedofilë janë edhe intelektualët

Psikologu i njohur shqiptar Elton Kazanxhi ka marrë spunto nga rastet e shumta të abuzimeve seksuale ndaj të miturve dhe do të hedhë në...

Mbajtja e maskës/ Arben Gjata: Fillimi i marsit do jetë periudhë shumë kritike

Nga dita e sotme ka nisur zbatimi i urdhrit për mbajtjen e maskës me detyrim edhe në rrugë, ndërsa do të aplikohet edhe gjobë. Në...

Latest news

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Pushteti që po kafshon futbollin me dhëmbët e Veliajt!

  Velaj vijon të godasë. Sot hodhi një tjetër hap dhe tregoi dhëmbët, jo ato për inceneratorët, as ato për ish-kompleksin “Dajti”, as ato të...
- Advertisement -