- Advertisement -

TAG

ABC e mëngjesit

Gonxhe tregon risitë në targa dhe patenta: Duhet të marrë fund historia me falsifikimet

I ftuar në “Abc e mëngjesit” me Enkel Demin, drejtori i DPSHTRR Blendi Gonxhe ka folur për risitë në targa dhe patenta duke e...

Dekriminalizimi/ Kryetari i Mallkastrës: Nuk e di të jem dënuar. Alibeaj: Ka shkuar vetë të tërheqë dosjen në Greqi (film)

Kryetari i Bashkisë së Mallakastrës e ka ditur që është dënuar në Greqi, madje ka shkuar përpara një muaji e gjysëm vetë në Greqi...

Kriza në Iran/ Demiraj: Gjeneral Sulejmani është vrarë me dijeninë e rusëve (film)

Në një lidhje me “ABC e mëngjesit”, eksperti i Çështjeve të Sigurisë Ndërkombëtare, kolonel Dritan Demiraj ka folur për situatën e tensionuar mes SHBA-së...

U shkarkua nga detyra/ Agim Seranaj: Mos lejoni hienat të fshehin gjurmët (film)

Profesori Agim Seranaj është shkarkuar nga detyra e tij si zëvendësdekan i Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit. I ftuar në “ABC e mëngjesit”, Seranaj...

Mjeku vullnetar rrëfen operacionin e shpëtimit: “Kishte fashuar kokën”, 8 metra nën rrënoja me Klajdi Qaton (film)

I ftuar në “ABC e mëngjesit” me Enkel Demin Grej Malo mjek vullnetar ka rrëfyer operacionin e shpëtimit të Klajdi Qatos i cili u...

PS “cirk” juridik për Vorpsin, flet konstitucionalisti Sokol Hazizaj

Konstitucionalisti Sokol Hazizaj i ftuar në “ABC e mëngjesit” me Enkel Demin ka folur për betimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Ai thotë se jo...

Rastet e përdhunimeve në Shqipëri, Enkel Demi: O sa keq me qenë shqiptar! (film)

Duke folur për dhunën ndaj grave, e veçanërisht rastet e përdhunimeve në Shqipëri, gazetari Enkel Demi bëri një deklaratë të pazakontë në studion e...

Latest news

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Pushteti që po kafshon futbollin me dhëmbët e Veliajt!

  Velaj vijon të godasë. Sot hodhi një tjetër hap dhe tregoi dhëmbët, jo ato për inceneratorët, as ato për ish-kompleksin “Dajti”, as ato të...
- Advertisement -