- Advertisement -

TAG

ABC e mëngjesit

Britania ka ilaçin kundër Covid, mjeku shqiptar në Angli zbulon detaje: Sa kushton dhe kur përdoret

Spitalet në Britaninë e Madhe kanë filluar që para dy ditësh përdorimin e një ilaçi të posaçëm kundër koronavirusit. Autoritetet bëjnë me dije se bëhet...

I prekur nga nanizmi, shkodrani tregon kërkesat e veçanta: Si e dua nusen

Ardit Mancaku është tashmë një ndër personazhet më të dashur në Shkodër. Edhe është i prekur nga namizmi, kjo nuk e ka penguar atë...

Kel Demi për vrasjen e 20-vjeçarit: Moshatarët punojnë te shtëpitë e barit ose i sheh në rrugë me makina luksoze (film)

Nisur nga ndihma që kanë ofruar kamarierët në Shkodër për familjen e Musaen Zenelit, i cili humbi jetën në ditën e parë të punës...

“Puna është nder”, kamarierët e Shkodrës mbledhin 2.5 milionë lekë bakshishe për Musaen Zenelin (film)

Rehyl Toska, një nga kamarierët më të vjetër të Shkodrës, i cili ka marrë një nismë sa të veçantë aq edhe sensibilizuese. Ai ka vendosur...

“Janë bërë vizatime pafund”, ja “sekretet” e kartëmonedhës së re 10 mijë lekëshe

Kartëmonedha e 10 mijë lekëshit pritet të dalë zyrtarisht në treg nga 30 qershori i 2021. Vjen me një dizajn të rifreskuar, duke pësuar...

Ish-drejtori i Arsimit parauniversitar thirrje mësuesve: Dilni në protestë, ju është rimëkëmbur dinjiteti (film)

Maturantët shqiptarë në disa qytete të Shqipërisë kanë dalë prej dy ditësh në protestë, pasi janë shprehur se provimi i matematikës këtë vit ishte...

Vdekja misterioze e 23-vjeçares Evgjeni Baxhos: Ja pse kanë dashur ta eliminonin (film)

Vazhdon të zgjojë dyshime vdekja e 23-vjeçares, Evgjeni Baxhos, e cila ndërroi jetë në mënyrë misterioze. E ftuar në “ABC-në e Mëngjesit”, Pranvera Xhafa, njohëse...

“Simboli në bark”, misteri i vdekjes së 23-vjeçares: Ngjyra nënkupton djallin dhe Luciferin (film)

Misteri i vdekjes së Evgjeni Baxhos prej ditësh po qarkullon në media rasti i 23-vjeçares që humbi jetën në rrethana misterioze në Tiranë. Fillimisht u...

Eksperti: Grupet satanike kanë gjetur një “parajsë” në Shqipëri, joshin të rinj të vetmuar (film)

renda një periudhë njëvjeçare, në vendin tonë janë regjistruar të paktën tre raste vetëflijimi në rrethana të dyshimta. Rasti i parë që tronditi opinion...

Sektet okulte, gazetarja Anila Hoxha tregon si u gjet i vdekur në pozicion lutjeje i riu në Tiranë (film)

Gazetarja Anila Hoxha ka treguar në “Abc e Mëngjesit” rastin e vdekjes së një 32-vjeçari në rrethana misterioze, rast të cilin ajo po e...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -