- Advertisement -

TAG

ABC e mëngjesit

“Simboli në bark”, misteri i vdekjes së 23-vjeçares: Ngjyra nënkupton djallin dhe Luciferin (film)

Misteri i vdekjes së Evgjeni Baxhos prej ditësh po qarkullon në media rasti i 23-vjeçares që humbi jetën në rrethana misterioze në Tiranë. Fillimisht u...

Eksperti: Grupet satanike kanë gjetur një “parajsë” në Shqipëri, joshin të rinj të vetmuar (film)

renda një periudhë njëvjeçare, në vendin tonë janë regjistruar të paktën tre raste vetëflijimi në rrethana të dyshimta. Rasti i parë që tronditi opinion...

Sektet okulte, gazetarja Anila Hoxha tregon si u gjet i vdekur në pozicion lutjeje i riu në Tiranë (film)

Gazetarja Anila Hoxha ka treguar në “Abc e Mëngjesit” rastin e vdekjes së një 32-vjeçari në rrethana misterioze, rast të cilin ajo po e...

Po vriten fëmijë në Palestinë, Ambasadori i Izraelit në Shqipëri: Gjëra që ndodhin në luftë, nuk është e qëllimshme

Kryediplomati i Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler, i ftuar në “Abc e Mëngjesit” ka folur rreth konfliktit që prej më shumë se 10...

A do votojë Rama numrin 9? Basha: Ai e ka kuptuar se do të humbasë në 25 Prill

I ftuar në emisionin “Abc e mëngjesit”, kreu i opozitës Lulzim Basha u ka bërë thirrje qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike pasi sipas...

Basha: Do bëj realitet kufizimin e mandatit të kryeministrit, maksimumi 8 vite

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mëngjesin e sotëm ishte i ftuar në emisionin “Abc e mëngjesit” me gazetarin Enkel Demi. Basha është pyetur...

“Qorrat që kanë mendjen tapë”, Shoqata e të verbërve paralajmëron Ramën: Do të padisim

Shoqata e të verbërve në Shqipëri i është drejtuar me një letër kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi në lidhjen me gjuhën...

Motër e vëlla të pasionuar pas muzikës popullore, kush janë dy fëmijët që “mbajnë gjallë” çiftelinë (film)

Anaidi dhe Eneida Miceli janë dy fëmijë, vëlla e motër të pasionuar pas muzikës popullore. Ata mund të cilëson pa frikë “të marrosur” pas...

“Koha për rrëfim”/ Kel Demi tregon pyetjen që do të donte t’i bënte Ismail Kadaresë

Në kuadër të 85-vjetorit të lindjes së shkrimtarit të madh, Ismail Kadare, studiuesja e Letërsisë, Alda Bardhyli, ka prezantuar edhe librin “Koha për rrëfim”...

Dikur shiste qumësht, sopranoja e njohur tregon historinë frymëzuese (film)

Elbenita Kajtazi është sopranoja shqiptare që është bërë virale ditët e fundit në rrjet. Gjithçka nisi pas një foto të fëmijërisë së saj, ku...

Latest news

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...
- Advertisement -