“Simboli në bark”, misteri i vdekjes së 23-vjeçares: Ngjyra nënkupton djallin dhe Luciferin (film)

Duhet të lëçisni

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Misteri i vdekjes së Evgjeni Baxhos prej ditësh po qarkullon në media rasti i 23-vjeçares që humbi jetën në rrethana misterioze në Tiranë. Fillimisht u raportua se e reja vdiq pas një infeksioni në dhëmballë, por më pas u publikuan detaje të frikshme. Në trupin e pajetë të vajzës ishin vizatuar disa simbole me ngjyrë të kuqe si mavi, të cilat janë shpjeguar se mbartin kuptime.

E ftuar në “ABC-në e Mëngjesit”, Pranvera Xhafa, njohëse e ezoterizmit dhe okultizmit ka hedhur disa dyshime të reja se çfarë mund të shpjegojnë këto simbole.

Ajo ka thënë se simboli është vendosur në pjesën prapa, pasi aty ndodhet muskuli kryesor i trupit.

Sipas Xhafës, ky është një simbol demonik satanik, qoftë nga ngjyra, qoftë nga mënyra si janë vendosur, pasi ngjyra mavi tregon djallin dhe luciferin që është biri i djallit.

“Gjërat që ne mendojmë se janë të fshehta ekzistojnë. Kjo më ka bërë mua të fillojë të mësojë si për shembull një lule ka një kuptim. Domethënë nga errësira në dritë, është e fshehur dhe t’i duhet ta nxjerrësh. Duke menduar që trupi është një sekret i madh dhe duke parë edhe simbolet që i janë vendosur vajzës që ka pasur atë vdekjen e çuditshem. Simboli i vendosur nga pjesa prapa aty ndodhet muskuli kryesore i trupit që ndikon drejtëpërdrejtë. Ky është një simbol demonik satanik, qoftë nga ngjyra, qoftë nga mënyra si janë vendosur. Ngjyra mavi tregon djallin dhe luciferin që është biri i djallit”.

Më tej, ajo ka deklaruar se gjithashtu ka gjasa që vajza t’i jetë nënshtruar një rituali, i cili lejon të shfaqen sëmundje.

Sipas Xhafaj, po ta lidhësh me alfabetin e vjetër paganë runa del që simbolet të tregojnë se Baxho ka pasur marrëdhënie me një femër, por nuk është konsoliduar.

“Nëse t’i vendos një simbol demonik në trup, vetvetiu energjia jote zbehet. Që do të thotë ekzistojnë demonët apo engjëjt ekzistojnë, po jo shuëm njerëz duan t’i pranojnë. Që ti ti shohësh duhet të kontaktosh. Ka gjasa që vajza t’i jetë nënshtruar një rituali. Forma përcakton stilin e jetës, nëse shkatërrohet materia shpirti ikën. Nëse ti gjatë gjithë kohës e nënshtron dhe shtyp shpirtin tënd do të shfaqet në sëmundje. Kjo u tha që kishte infeksionin e dhëmballës i bie që ka pas sëmundje të tjera që nuk i përballoi dot. Nëse e marrim primare, runat është një alfabet i vjetër që përshkruan ritualet pagane që nuk kishin lidhje me satanizmin. Nëse e shikon të tërin kupton që sheh dashurinë e një femre tjetër pra mes dy femrave, po fakti që nuk është i mbyllur në fund tregon që marrëdhënia nuk është konsoliduar. Varet që kush ka qenë personi që i ka bërë, çfarë psikopati mund të jetë, se mund të mos jetë fare ajo që ne themi, thjesht i ka parë në internet dhe i ka bërë”.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...