- Advertisement -

TAG

7 viktima

Shtatë viktima dhe 169 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Sëmundja COVID-19 u ka shkaktuar vdekjen edhe shtatë personave në Kosovë. Të hënën, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) njoftoi se viktimat janë nga Mitrovica,...

Sulm terrorist në Vjenë, 7 viktima! Një nga terroristët në arrati, tjetri hedh veten në erë

Të paktën 7 persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur pas një sulmi terrorist me armë zjarri pranë një sinagoge ( shtëpi...

7 viktima dhe 250 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 250 raste të reja dhe 7 viktima nga koronavirusi në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 7 viktima dhe 379 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 7 viktima nga koronavirusi, dhe numri në total i...

Shifra rekord në Kosovë, 7 viktima dhe 239 raste të reja me Covid në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, janë konfirmuar 239 raste pozitive me koronavirus dhe 7 persona kanë humbur jetën. Deri më tani numri i...

Shifra alarmante në Maqedoninë e Veriut/ 7 viktima dhe 165 raste me koronavirus gjatë 24 orëve

Në Maqedoninë e Veriut, situata vijon të jetë e rënduar. Bëhet me dije se gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 7 persona nga koronavirusi, duke...

Kufiri Turqi-Iran, tërmet 5.7 ballë/ 7 të vdekur dhe 5 të plagosur

Herët në mëngjes, një tërmet me magnitudë 5.7 i shkallës Rihter goditi kufirin e Turqisë me Iranin. Shtatë njerëz kanë vdekur dhe pesë të tjerë...

Atentatet që tronditën vendin gjatë muajit gusht, 7 viktima e 6 të plagosur

Gushti i këtij viti, përveç temperaturave të larta ka spikatur edhe për një mori ngjarjesh kriminale që kanë tronditur vendin. Ekzekutime mafioze, vrasje në...

Pas Teksas-it një tjetër sulm trondit SHBA-në, dyshohet për 7 viktima dhe 24 të plagosur (film)

Pas sulmit tragjik në Teksas të SHBA-së ku mbetën të vdekur të paktën 20 persona, mediat ndërkombëtare raportojnë për një tjetër sulm. Mësohet se vetëm...

Përleshje në burgun e Karolinës Jugore, regjistrohen 7 viktima, 17 të plagosur

Të paktën shtatë persona kanë mbetur të vrarë dhe 17 të tjerë janë plagosur pas një përleshje në burgun e Karolinës Jugore. AP shkruan...

Latest news

“Ne duam që ai të ketë sukses”, politikani i afërt i Trump, uron Joe Biden

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka uruar Joe Biden i cili mori sot zyrtarisht detyrën si president...

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Laprakë, Tiranë. Për fatin e mirë, drejtuesi i mjetit, me iniciale B.K., ka mundur të...

Betohet Joe Biden, Presidenti I 46-të i Shteteve të Bashkuara (film)

Me dorën në Bibël është betuar Presidenti i 46 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Në një ceremoni të pazakontë, ku parardhësi...

Shpëtim Idrizi: “Zëri i gazetës “Çamëria” solli në vëmendje sërish Çështjen Çame dhe penat që kanë shkruar e kanë mbajtur gjallë kauzën e...

Një një aktivitet të organizuar në kuadër të "Javës Çame", u përkujtua sot 30-vjetori i Gazetës "Çamëria", një zë i rëndësishëm për mbajtjen gjallë...
- Advertisement -