Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shifra alarmante në Maqedoninë e Veriut/ 7 viktima dhe 165 raste me koronavirus gjatë 24 orëve

Nga Ejona 0

Në Maqedoninë e Veriut, situata vijon të jetë e rënduar.

Bëhet me dije se gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 7 persona nga koronavirusi, duke e çuar kështu numrin e viktimave 328.

Gjatë ditës së fundit janë testuar 1 454 persona si të dyshuar me Covid-19, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv 165 prej tyre.

Kujojmë që ditën e djeshme Maqedonia e Veriut shënoi një ‘rekord të zi’, ku 13 persona ndërruan jetë si pasojë e koronavirusi. Deri më tani në shtetin fqinj 328 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa 6 787 janë të infektuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej