Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 7 viktima dhe 379 raste të reja

Nga Klodiana 0

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 7 viktima nga koronavirusi, dhe numri në total i të vdekurve ka shkuar në 35.139 të tjerë që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 379 raste të reja pozitiv, dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në  247,537 pacientë.

Kujtojmë se disa ditë më para kryeministri i vendit Conte shtyu gjendjen e jashtëzakonshme deri më 15 tetor në mënyrë që situata e pandemisë të jetë në kontroll.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej