Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shqiptarët përplasen me grekët në New York (film)

Nga admin 0

Mes shqiptarëve dhe grekëve prej kohësh klima është e acarrtë. Së fundmi, është shënuar përplasje mes tyre në New York.

Një grup shqiptarësh ishin mbledhur për të protestur në New York në 40 ditët e vrasjes së minoritarit Konstantin Katsifas në Bularat të Gjirokastrës.

Ata kanë qenë të veshur me simbolet kombëtare kuq e zi, shqiptarët, teksa ishin mbledhur para zyrave të një organizate greke në Brooklyn.

Shqiptarët mbanin pankarat, ku shkruhej “Epiri është Shqipëri!”, teksa kanë akuzuar Greqinë se mbështet terrorizmin, sepse pas vrasjes së paramilitarit të “Agimit të Artë”, në shtetin fqinj janë ekzekutuar katër shqiptarë.

Kaq ka mjaftuar që të nisë një përplasje mes këtij grupi protestuesish dhe një grupi grek. Për të vendosur rendin ka qenë e nevojshme ndërhyrja e policisë.

Ja dhe momentet e përplasjes:

Shqiptarët përplasen me grekët ne New York. Ndërhyn policia…

Posted by REAL News on Sunday, December 9, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej