- Advertisement -

TAG

Policia

400 kg kokainë në Durrës, policia e priste, kapi edhe dy ngarkesa të tjera: Çfarë ndodhi gjatë 1 muaji në Durrës

Policia kishte dy muaj që priste ngarkesën prej 400 kilogram kokainë që ishte fshehur në kontejnerin me mish të nisur nga Brazili. Atij i...

Vrasja e Endri Mustafës, reagon policia: U gjet i pajetë në breg të liqenit

Policia e Shtetit ka reagua lidhur me ekzekutimin e Endrit Mustafës në Shkodër. Sipas policisë viktima është gjetur sot rreth orës 09:00 në bregun e liqenit,...

Shpërndante heroinë: Arrestohet 32-vjeçari në Korçë, sekuestrohen 23 doza të lëndës narkotike

Një 32-vjeçar në Korçë është arrestuar pasi shpërndante në doza të vogla lëndë narkotike, heroinë. Në flagrancë u vu në pranga shtetasi me iniciale...

‘Shkëmbimi’, shkon në 5 numri i të arrestuarve në Lezhë për trafik droge, kapet 20 vjeçari

Florjan Përbiba është 20-vjeçari i arrestuar nga Policia e Lezhës, i dyshuar për trafik droge, ndërsa më herët janë arrestuar dhe 4 bashkëpunëtorë të...

Tentuan të kalojnë në Rinas me test të falsifikuar, procedohen 6 persona

Nëntë persona janë proceduar penalisht pasi kanë tentuar të kalojnë me test Covid të falsifikuar në Rinas. Këta persona  kanë qenë pasagjerë të linjave me...

Gati për mbjellje, zbulohet një sasi e madhe farash kanabisi në Vlorë, pranga dy kushërinjve

Dy kushërinjtë Gazzment dhe Roel Sulçaj janë vënë në prangat e Policisë së Vlorës, pasi iu është gjetur një sasi e konsiderueshme e farave...

Arrestohet 21-vjeçari nga Bangladeshi në Kakavijë, po sillte emigrantë në Tiranë

Një 21-vjeçar nga Bangladeshi është arrestuar në Kakavijë. Sipas policisë, i riu u kap duke ndihmuar 7 emigrantë të paligjshëm. S.I. u kap në afërsi...

Si u arrestua efektivi i RENEA-s me 1 kg kokainë, ShÇBA e mbante prej kohësh nën vëzhgim

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me arrestimin në flagrancë të një efektivi të forcave RENEA, i cili u ndalua duke transportuar 1...

U zbuluan në godinën ku u vra Mehmet Qema, makineritë që do prodhonin Bitcoin, të modifikuara

Nga Xhensila Kodra Dy makineritë që do të prodhonin monedhën virtuale Bitcoin e që u gjetën në katin e dytë të godinës ku u vra...

Tentoi të vetëdigjet në sheshin “Skënderbej”, ja momenti kur neutralizohet 40-vjeçari, policia jep detaje (Film)

Policia jep detaje për incidentin e ndodhur sot në sheshin “Skënderbej”, gjatë faljes së Fiter Bajramit nga besimtarët myslimanë. 40-vjeçari është lyer me benzinë dhe...

Latest news

Mbushi kallashin për t’i vrarë, policia plagos një person në Fier që po ruante drogën në pyll

Në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit, me qëllim parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, grupi i kontrollit të territorit, i...

400 kg kokainë në Durrës, policia e priste, kapi edhe dy ngarkesa të tjera: Çfarë ndodhi gjatë 1 muaji në Durrës

Policia kishte dy muaj që priste ngarkesën prej 400 kilogram kokainë që ishte fshehur në kontejnerin me mish të nisur nga Brazili. Atij i...

1 vit nga shembja e Teatrit Kombëtar, gazeta gjermane: Skandali më i madh kulturor që nga rënia e komunizmit

Gazeta autoritare gjermane, Suddeutsche Zeitung i ka dedikuar një reportazh shembjes së Teatrit Kombëtar. Një vit më pas, gazeta thekson se shembja e Teatrit...

Kurti sqaron vizitën e nesërme në Bruksel: Nuk po shkoj në dialog me Serbinë, por në darkë tradicionale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka sqaruar se nesër në Bruksel nuk ka për të diskutuar për dialogun me Serbinë. Edhe pse Kurti si kryeministër...

Kapen mbi 2 tonë kokainë në Kosovë, kaluan me kamion nga Porti i Durrësit

Dy tonë e 200 kg kokainë janë sekuestruar në Kosovë. Mësohet se operacioni është kryer krye në bashkëpunim nga policia shqiptare, kosovare dhe ajo ...
- Advertisement -