- Advertisement -

TAG

Policia

U kap duke transportuar 26 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 26-vjeçari i shpallur në kërkim

Policia në Tepelenë ka arrestuar një të ri që ishte shpallur në kërkim për dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit. DVP Gjirokastër, në...

Zbardhet deklarata e fëmijëve të çiftit Saliaj: Mami na rrihte e kërcënonte

Një ngjarje e rëndë ka tronditur dy ditë më parë kryeqytetin ku ish vjehrri ka vrarë me armë zjarri ish dhëndrin babain e tre...

Sherr në Astir, plagoset me thikë një 37-vjeçar, policia në kërkim të autorëve

Një person ka mbetur i plagosur pas një sherri në Tiranë, në zonën e Astirit. Dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta persona...

Kthimi nga plazhi, policia shton kontrollet: Qindra gjoba, 43 patenta të pezulluara vetëm pasdite

Policia e Shtetit njofton se ka shtuar kontrollet në akset rrugore dhe në hyrje të Tiranës, Elbasanit, Durrësit dhe në rrugën e Kombit  për...

Krimi që tronditi Greqinë, autoritetet shumë afër identifikimit të autorëve. Ngushtohet lista e të dyshuarve (film)

Hetimet për krimin e rëndë në Glyka Nera, ku grabitësit vranë një nënë të re, duket se janë drejt identifikimit të autorëve. Ngjarja tragjike ndodhi...

Gjashtë të arrestuar në Tiranë, policia jep detajet

Gjashtë persona janë arrestuar për vepra të ndryshme penale në Tiranë. Mësohet se Specialistët për Hetimin e Narkotikëve arrestuan A. Z., 24 vjeç dhe...

E kishte hedhur në Lanë, gjendet pistoleta me të cilin Mexhit Picari ekzekutoi dhëndrin

Policia ka mundur të gjejë armën me të cilën Mexhit Picari ekzekutoi dhëndrin e tij ditën e e sotme. Polombarët e Reneas kanë bërë...

Mexhit Picari vrau dhëndrin në sytë e vajzës, ishin ulur në të njëjtin lokal

Vrasja e Kudrejt Saliajt nga ish-vjehrri i tij Mexhit Picari duket se ka ardhur pas një historie të gjatë konfliktesh në familje, ku palët...

U zhdukën që dje gjatë vizitës në Valbonë, policia nis kërkimet për 2 turistët e huaj

Policia e Shkodrës ka nisur kërkimet, pas raportimeve se dy persona kanë humbur në Valbonë. Mësohet se bëhet fjalë për dy turistë, njëri rus dhe...

Siguria rrugore/ Kontrolle me dronë dhe radarë në këto akse, policia gjobit makinat luksoze

Policia e Shtetit, në kuadër të planit për rritjen e sigurisë rrugore dhe parandalimin e aksidenteve, ka rritur prezencën në rrugë si dhe monitorimin...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -