- Advertisement -

TAG

Bularat

Policia zbulon detajet e aksidentit tragjik në Gjirokastër

Policia ka dhënë detaje të aksidentit tragjik në fshatin Bularat të Gjirokastrës, ku autoambulanca përplasi për vdekje një 10 vjeçar që po priste në...

Reagimet në rrjetet sociale, Ilir Paço mohon lajmet: S’kam facebook!

Gazetari i lajmeve në televizionin kombëtar Top Channel, mohon lajmet pas stuhisë së reagimeve në rrjetet sociale. Mediat publikuan “screen shot” të Ilir Paços që...

Dosja e vrasjes së Kacifas mbetet pa prokuror, nuk e merr përsipër as SPAK

Dosja e vrasjes së Konstantinos Kacifas në Bularat nga forcat RENEA, është transferuar nga prokuroria e SPAK në prokurorinë e Gjirokastrës. Vendimi është marrë...

Greqia akuza autoriteteve shqiptare se po pengojnë hetimet për Katsifas

Vrasja e Konstandinos Katsifas në fshatin Bularat të Gjirokastrës gjatë vitit të shkuar duket se ka tensionuar marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë. Sipas mediave...

Familja e Katsifas letër kryeministrit grek: Sakrifica e Kostandinit duhet të njihet

Prindërit e Konstantinos Katsifas i kanë dërguar një letër Kryeministrit Grek Mitsotakis për të ushtruar presion diplomatik tek pala shqiptare për të zbardhur të...

Rama intervistë për Euronews: Politika të mos fusë hundët në bashkëjetesën e grekëve me shqiptarët

“Një shembull i ndritshëm i respektit për pakicat” i përshkroi Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një intervistë marrëdhëniet bilaterale të vendit të tij...

“Thyejuni turinjtë, vritini, shfarosini”/ Nëna e Kacifas kërcënon në Bularat: Do luftojmë

Nëna e Kostandin Kacifas, ekstremistit të minoritetit grek në Bularat që u vra një vit më parë Vasilia Kacifas, e shoqëruar nga bashkëshorti dhe...

Kreu i Omonias akuza nga Bularati: Shqipëria nuk respekton të drejtat e njeriut

I pranishëm në ceremoninë përkujtimore të vrasjes së ekstremistit grek, Konstandinos Kacifas (që po të mbahet në fshatin Bularat) është edhe kreu i Omonia-s,...

Bularat/ Familjarët e Katsifas: Media shqiptare mbahet larg, po tregoni urrejtje (Film)

Ka pasur tensione mes familjarëve të Konstantinos Katsifas dhe gazetarëve të mediave shqiptare, të cilët nuk janë lejuar që të jenë pjesë e homazheve...

Idrizi: Ju bëj thirrje të gjithë shqiptarëve që të shkojnë të protestojnë në Bularat (film)

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi, u ka bërë thirrje shqiptarëve që të shkojnë të protestojnë në Bularat. Gjatë aktivitetit për përkujtimin e "Kongresit Antifashisht Çam”,...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...
- Advertisement -