Shqipëria nuk meriton të jetë kjo që e kemi bërë ne!

Duhet të lëçisni

Krimet zgjedhore dhe pastrimi i parave, kryeprokurori Çela: Shumë shpejt do kemi rezultate

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, ka zhvilluar sot një takim në Prokurorinë e Fierit, prej ku ka diskutuar për dy çështje kryesore, hetimin e...

Hapen kutitë e para për Beratin, vërtetohet një nga pretendimet e LSI

Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve në KQZ, pasi vendosi javën e kaluar të hapë kutitë e 24 qendrave të votimit me materialet zgjedhore në...

Kurti: Do të ngremë padi ndaj krimeve të Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka premtuar se do të ngrihet padia ndaj Serbisë për krime lufte. Gjatë seancës së jashtëzakonshme në Kuvend, Kurti thotë...

U kapën me 1 kg kokainë në makinë, Gjykata e Tiranës jep masën e sigurisë për efektivin e RENEA-s dhe dy të tjerët

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg me afat 35 ditor” për efektivin e RENEA-s, Xhuljo Liçi, që u kap...

Nga Mentor Kikia

Kepi i Rodonit, plehrat në bregdet

Njëra nga fotot është bërë në Kepin e Rodonit këtë fundjavë dhe tjetra është huazuar nga kolegu Ardi Sefa, bërë në Palasë. Bregdet, njëri pejsazh më i bukur se tjetri. E njëjta panoramë e bukur dhe e shëmtuar njëkohësisht. Mbeturinat që hidhen në plazhe, në rrugë dhe përgjatë bregdetit.
Dy fajtorë, të pandashëm, shteti dhe individi. Sheti që nuk ndërton infrastrukturën dhe individi që i hedh mbetjet ku të jetë.

Palasë , plehrat në plazh

Asnjë qeveri nuk e ka patur prioritet këtë çështje. Të gjithë janë betuar e përbetuar për turizmin dhe asnjë nuk ka vendosur kosha e nuk ka zbatuar masat ndaj (me nder) qytetarëve që i hedhin mbetjet rrugëve. Të gjitha qeveritë kanë bërë show, me aksione pastrimi, duke nxjerrë administratën me urdhër të mbledhin kanaçe.

Të gjithë ministrat e turizmit dalin me tufa me lule në aeroport të presin turistët, por ja çfarë mjedisi u ofrojmë atyre.

Ne nuk jemi vend i ndotur, ne jemi vend i pistë!

Në shtator, sapo qeveria të kthehet nga pushimet, të gjithë ata që mendojnë se ky vend nuk meriton të jetë kështu siç e kemi katandisur ne, i ftoj në një protestë me qese në dorë.

Sot ju ftoj ta shpërndani këtë foto-denoncim dhe këtë ftesë. Për detajet flasim në ditët në vijim!

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Krimet zgjedhore dhe pastrimi i parave, kryeprokurori Çela: Shumë shpejt do kemi rezultate

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, ka zhvilluar sot një takim në Prokurorinë e Fierit, prej ku ka diskutuar për dy çështje kryesore, hetimin e...

Hapen kutitë e para për Beratin, vërtetohet një nga pretendimet e LSI

Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve në KQZ, pasi vendosi javën e kaluar të hapë kutitë e 24 qendrave të votimit me materialet zgjedhore në...

Kurti: Do të ngremë padi ndaj krimeve të Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka premtuar se do të ngrihet padia ndaj Serbisë për krime lufte. Gjatë seancës së jashtëzakonshme në Kuvend, Kurti thotë...

U kapën me 1 kg kokainë në makinë, Gjykata e Tiranës jep masën e sigurisë për efektivin e RENEA-s dhe dy të tjerët

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg me afat 35 ditor” për efektivin e RENEA-s, Xhuljo Liçi, që u kap...

Në kujtesë të Teatrit Kombëtar

Nga Flutura Açka  Kisha besuar se pas majit të vitit 2018, në jetën time nuk do të gjendej më kurrë ndonjë arsye për lot. Por të...