- Advertisement -

TAG

kepi i rodonit

Skënderbeu i mundur në Kep të Rodonit

Nga Mehmet Elezi Paguan 300 lekë, roja të jep faturën dhe çon traun. Përballë hapet ngrohtësisht një lug mbuluar me bar, në të dy krahët...

Shqipëria nuk meriton të jetë kjo që e kemi bërë ne!

Nga Mentor Kikia Njëra nga fotot është bërë në Kepin e Rodonit këtë fundjavë dhe tjetra është huazuar nga kolegu Ardi Sefa, bërë në Palasë....

Mos! Mos! Mos!

Kushtuar Kosovës në UNESCO Nga Fahri Xharra* Lundrimi nëpër histori më tregon se sa i vjetër jam në këtë tokë dhe njëherit ma  mundëson t’i tregoj...

Tërmetet/ 11 lëkundje tërmeti gjatë natës. Ja sa ishte magnituda

Njëmbëdhjetë lëkundje të tjera tërmeti janë regjistruar gjatë natës së 2 dhjetorit në Shqipëri. Sipas të dhënave nga IGJEUM, epiqendra ka qenë në Korçë...

Rama i jep Kepin e Rodonit me koncesion trafikantit të drogës (film)

Shefi i kabinetit në PD, Dorian Teliti ka denoncuar dhënien me koncesion të Kepit të Rodonit dhe portit të Sarandës. Në një dalje publike, Teliti...

Ish deputeti demokrat zbulon grabitjen e rradhës: Pas Sarandës Rama jep me PPP edhe Kepin e Rodonit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji denoncon grabitjen e një tjetër pasurie publike dhe kthimin e saj në PPP. Salianji ka publikuar dokumente se si...

Nuk është Irlanda, por Kepi i Rodonit

Një mënyrë për të njohur Shqipërinë e bukur janë fotografitë e Nëntor Osekut. Ai udhëton në male e dete në kërkim të asaj Shqipërie...

5 Euro

Nga Edison Ypi 5 Euro kushtojnë 8 bukë që hahen në një ditë nga 8 familje modeste shqiptare nga ato për të cilat restoranti është...

Përdorte eksploziv e dinamit për gjueti në det, pranga 27-vjeçarit në Durrës

Një i ri që përdorte eksploziv dhe dinamit për gjueti të paligjshme në detin e Durrësit është arrëstuar nga policia. 27-vjeçari vepronte veçanërisht tek Kepi...

Revoltohet aktori: Plehrat hedhin plehra ngjitur me kalanë e Skënderbeut te Kepi i Rodonit

Aktori Amos Zaharia i revoltuar ka denoncuar një masakër mjedisore në bregdetin e “Kepit të Rodonit”. Ai ka postuar në profilin e tij në rrjetin social...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -