- Advertisement -

TAG

bregdet

Nis nesër operacioni për prishjen e obkjekteve pa leje në bregdet, kryeinspektori i IKMT me gjuhën e Ramës: Asnjë tolerim!

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të nisë ditën e hënë operacionin për prishjen e objekteve pa leje në zonën bregdetare të vendit. Operacioni...

U tha shqiptarëve të bllokuar në kufij që të kthehen në shtëpi, por vetë Haki Çako e lë detyrën dhe shkon në bregdet (foto+film)

Një ditë pasi këshilloi qytetarët e bllokuar prej disa ditësh në Kakavijë që të kthehen në shtëpi, kreu i Emergjencave Civile, Haki Çako është...

Shqipëria nuk meriton të jetë kjo që e kemi bërë ne!

Nga Mentor Kikia Njëra nga fotot është bërë në Kepin e Rodonit këtë fundjavë dhe tjetra është huazuar nga kolegu Ardi Sefa, bërë në Palasë....

Arrestohen dy persona për ndotje ajri, dogjën mbeturinat në Gjirin e Lalëzit

Policia e Durrësit ka proceduar penalisht dy persona për ndotje të ajrit. Mësohet se shtetasit me iniciale B.A 51 vjeç dhe K.T 56 vjeç, kanë...

Distancimi rrit kërkesat për vilat në bregdet, çmimet arrijnë deri në 1 milion euro

Si kanë ndryshuar çmimet e apartamenteve në bregdet pas tërmetit dhe gjatë pandemisë? Agjencitë kryesore të pasurive të paluajtshme pohojnë se çmimet e apartamenteve në...

Media italiane: Ishujt e Ksamilit në Shqipëri, si Maldivet dhe Karaibet

Media italiane, Si Viaggia, i ka kushtuar një artikull plazhit të Ksamilit, të cilin e cilëson si një perlë ende të fshehur. I zhytur në...

Tjetër breshkë e ngordhur në bregdetin shqiptar, peshonte rreth 50 kg

Një tjetër breshkë e përmasave të mëdha është gjetur e ngordhur mëngjesin e sotëm në breg të detit në Vlorë. Mësohet se breshka e detit...

Erozioni në Shëngjin, deti po fiton betejën me tokën (film)

Deti po vijon në mënyrë agresive, e po merr gjithmonë e më shumë sipërfaqe të brezit ranor të Shëngjinit. Banorët e zonës tregojnë se,...

Janar i acartë/ Temperatura deri në-13 gradë celsius, borë deri në bregdet

Viti nis me ftohtë dhe acar. Sipas Meteoalb Albania sonte natës priten reshje të dobëta shiu e dëbore, ndërsa që nga dita e nesërme dhe në...

Vijojnë kontrollet në bregdet, Tatimet bllokojnë 7 hotele në jug, 6.9 mln lekë gjoba në veri

Hetimi Tatimor po vijon me kontrollet dhe verifikimin e subjekteve, që ushtrojnë veprimtari ekonomike në sektorin e turizmit, në të gjithë vendin. Më konkretisht, strukturat...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -