- Advertisement -

TAG

kanaçe

Liria ka një emër/ Historia e ushtarit simbol të UÇK-së që mbledh kanaçe dhe e dënuan me burg, se nuk mundi ta paguajë energjinë…...

Fotoja e tij bëri xhiron e botës, megjithatë 21 vite me pas, veterani i UÇK-së është krejt i lënë pas dore dhe në dëshpërim...

Shqipëria nuk meriton të jetë kjo që e kemi bërë ne!

Nga Mentor Kikia Njëra nga fotot është bërë në Kepin e Rodonit këtë fundjavë dhe tjetra është huazuar nga kolegu Ardi Sefa, bërë në Palasë....

Me dhjeta në shkollë, mbledh kanaçe

Për filozofin gjerman, Frederik Niçe, ajo që nuk të vret, të bën më të fortë! Kjo shprehje e gjen veten në historinë e Ledjanit,...

Rrëfimi i dhimbshëm i të mbijetuarës së fundit të Popajve: Jetoj me kanaçe, dua një televizor

E vetmja gjë me vlerë e asaj biruce, diku në periferi të Durrësit, hapësirë që mund edhe ta quaje apartament, ishte porta e blinduar,...

Save the children…

Historitë e fëmijëve që rrëmojnë nëpër kazanët e plehrave ose nxjerrin bukën e gojës në rrugët e kryeqytetit. Nga Rexhina Biba Përditë na kalojnë para syve,...

Si nata e Timoshoarës

Nga Frrok Çupi Jashtë është natë, me një grusht drita në qendër të Tiranës. Pjesë të tjera të qytetit mbeten pa drita gjysmë ore, pastaj...

Për protestën, ricikluesit dhe Shqipërinë që po qelbet

Nga Mentor Kikia Në vjeshtën e vitin 2003 u ndodha në Londër, kur mijëra njerëz ishin ngritur në protesta kundër vizitës së Presidentit Bush, në...

Shqiptari, qytetar i keq dhe frikacak

Nga Enkel Demi Një grup studentësh të Media Aktive kanë kryer një eksperiment social, i cili është krejt i thjeshtë, por që të fut në...

Latest news

Përhapja e variantit Delta, Greqia rrezikon mbylljen e ishujve turistikë

Autoritetet greke po mendojnë vendosjen e kufizimeve të reja madje dhe mbylljen e disa ishujve turistikë në vend. Shkak për këtë është rritja e...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Shërbimet e Policisë vijojnë monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu...

Fluks automjetesh drejt bregdetit, Policia Rrugore-shoferëve: Shmangni qarkullimin brenda Vlorës

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të shmangin qarkullimin brenda qytetit të Vlorës dhe të përdorin BYPASSI-in duke u futur...

I mori varësen me forcë, arrestohet i riu i shpallur në kërkim për disa grabitje në Shkodër

29-vjeçari K.A., banues në lagjen “Partizani”, në Shkodër ka rënë prangat e policisë pasi i mori më forcë varësen nga qafa një qytetareje në...

Shpërthimi i zjarreve në Turqi, qeveria evakuon turistët

Turistët janë evakuuar nga plazhet në jug-perëndim të Turqisë,  pasi shpërthimi i zjarreve po kërcënon tashmë hotelet dhe shtëpitë përreth. Anijet bregdetare turke –...
- Advertisement -